Na účinkující, jak známo, kladou oba pánové vysoké nároky. V případě Mauglího si na ně dokonce připravili hned dvě choreografky najednou, protože vedle propracovaných tanečních scén musejí zvládnout i špičková akrobatická čísla. V hereckém týmu se tedy mohli objevit jen všestranně talentovaní profesionálové, kteří celou druhou půlku prázdnin doslova propotí na zkušebně. Jak a kde nabírají někteří z nich síly na takový zápřah?

Korn má dvojí zápřah

Jiří Korn, který ztvární pantera Baghíru, zasvětil letošní léto kromě zkoušení představení ještě přípravě nové desky svého 4TETu. „Tlak to bude velký, ale na zkoušení se těším. Bude to děs běs," říká. Naštěstí se kvůli nabitému pracovnímu programu nemusí vzdát oblíbené prázdninové zvyklosti, totiž společného zájezdu se členy 4TETu. „Sice trávíme společně dovolenou, ale nemáme striktně sladěný program. Potkáváme se na pláži, na večeřích, ovšem jinak si dělá každý, co chce a jak chce. Nám to tak vyhovuje a zatím nás to baví."

Lucia Šoralová (vlčice Rákšasí) tráví léto s devatenáctiměsíční dcerou Rebekou, proto o nadcházejícím zkušebním období mluví s nadsázkou jako o době odpočinku: „Byla jsem s děťátkem u moře, takže o oddychu se mluvit nedá. Ale čeká mě pár koncertů s kapelou, například na festivalech SázavaFest nebo Colours of Ostrava. Největším oddychem těchto prázdnin pro mne bude právě zkoušení muzikálu Mauglí, protože děťátko bude s chůvou a já si budu hrát," usmívá se Šoralová.

Stokrát splněné sny

Jan Kříž (tygr Šer Chán) prožil první polovinu července na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově a také snahami o výchovu čerstvého štěněčího přírůstku – japonské dogy Sayi, kterou si pořídil se svou partnerkou, herečkou Marií Blahynkovou. Kvůli čilému a prý velmi zvídavému zvířeti musel několikrát přehodnotit nápad, kam doma umístit vzácnou vázu od Bořka Šípka, jíž letos získal jako vítěz muzikálové kategorie Cen Thálie. „Pokud mi to dovolí natáčecí plán jednoho televizního projektu, tak vyrazíme se štěnětem do Vysokých Tater. Jako dítě jsem tam často jezdil s rodiči. Přepadla mě chuť si do Tater zase zajet a vydrápat se na nějaký ten kopec," sdělil Jan Kříž.

Skoro žádné volno nemají Michaela Doubravová (Rašmí) a Roman Tomeš (Mauglí). Mladí herečtí kolegové i životní partneři tráví léto kromě divadla také před kamerami. „Oba budeme točit. Já seriál Doktoři z Počátků a Míša celovečerní filmovou komedii Maturita. Jediná možnost, kde snad nabereme síly, je u Míšiných známých na Slovensku během jediného volného víkendu.  Moře nás letos mine," konstatuje Roman. „Za takové pracovní prázdniny jsem upřímně ráda. Stokrát si plním svoje sny – natáčím film pro kina, k tomu pořad pro Českou televizi o vaření, takže mi nevadí, že si neodpočinu. Volno si uděláme s Románkem snad v zimě, kdy zmizíme někam do teplých krajin," plánuje Michaela.

Balů opravuje dům

Jiří Zonyga (medvěd Balú) se mezi koncerty se svou kapelou věnuje doma na Moravě nutné údržbě rodinného domu. „Docela jsem se na to těšil, je to přeci jenom zase něco jiného. V tom celoročním shonu nemám na takové práce čas. Neříkám, že mi barák padá na hlavu, ale občas je prostě potřeba na něj hrábnout chlapskou rukou," říká Zonyga. Richard Tesařík (slon Háthí) se nestačí divit: „Jestli bude počasí takové jako dosud, tak jsem z toho jelen. Zatím jsem se nedostal ani na ryby. Spíš plánuju na chatě houbařit v lese, nebo se jenom tak flákat. A kromě toho taky samozřejmě hrát s YoYo Bandem."

Jan Cina (Mauglí) věří, že letošní prázdniny by se mohly stát jedněmi z nejlepších, jaké zažil, přestože je tráví pracovně. „Čeká mě totiž natáčení nového českého filmu Radima Špačka Místa, který vypráví víceméně o třech mladých lidech, hledajících nějaké to své místo v životě a nejen tam," prozradil Cina. „Pak budu točit na letním výletu s dětským pořadem Planeta Yó a také si zahraju, už popáté, na Letních shakespearovských slavnostech, konkrétně pana Fentona ve Veselých paničkách windsorských. No a třeba se stihnu podívat alespoň na otočku na naši chalupu do jihozápadních Čech, kde je to nejlepší české léto, jaké znám."