Jaká je vaše postava? Popište ji čtenářům.

V komedii Chlap na zabití hraji Pignona. Je to takový jemný citlivý člověk. Udělala mi radost moje manželka, která v komedii také hraje. Když během zkoušení zhlédla první část hry, prohlásila, že je úžasné, jak jsem ji po patnácti minutách jako postava neskutečně rozčiloval svojí otravností. Z toho jsem měl opravdu velkou radost, protože to je účel. Ten člověk ve své dobrotě ničí životy lidem okolo něj. Ve hře své ženě, vrahovi, kterému překopá celý plán. A jestli i diváky začne ta postava po čtvrt hodině rozčilovat, v dobrém slova smyslu, tak to snad bude jen dobře.

Ztotožňujete se nějak s postavou?

Ne, to opravdu ne. Ale třeba mám hodně rád francouzskou kinematografii a mám rád herce Pierra Richarda a hodně filmů od Francise Vebera. Pierre Richard hrál například hodně „Pignonů“, ale v téhle hře ho nehrál. A když jsem si ze začátku text ke komedii četl, tak jsem si představoval, jak by to asi zhruba hrál on. A to mě dost inspirovalo.

V čem je hra náročnější třeba než ostatní?

Náročná je v tom, že je situační. Záleží na vteřině, kdy člověk přijde, kdy něco udělá. A když se to udělá přesně – v té vteřině – tak je to dost vtipné. Kdyby se místo vteřiny udělala minuta, tak už to není ono. Je to takové balancování na provázku mezi humorem a trapností. A ono vybalancovat to a jít cestou toho humoru, nešlápnout do trapna, je strašlivě těžký.

Jak se vám hraje s kolegou „vrahem“ Janem Benešem?

Já jsem rád, že mého partnera hraje Honza Beneš, protože už jsme spolu hráli menší věci. Zjistili jsme, že na sebe slyšíme, že jsme schopní společné improvizace. Je to poprvé, co spolu hrajeme takhle velkou roli.

V jaké pasáži hry si myslíte, že se budou lidé bavit nejvíc?

Já doufám, že začnou na začátku a skončí na konci.

Máte nějaké perličky ze zkoušení?

Tak já jsem třeba takový hudební antitalent a neumím hrát na žádný nástroj. Na toto představení jsem se musel naučit hrát na kytaru. Tomáš Alferi složil geniální písničku, která je na tři akordy a je moc pěkná. Takže mi nejdříve musel představit kytaru: má tolik strun, takhle se na to hraje… (smích) A dneska tu písničku hraji. Jinak také zkoušíme scénku, kdy se mám oběsit a na generálce se mi to málem povedlo, protože nefungovala scéna. Naštěstí jsem pak chodil jen s červeným flekem na krku.