Jsou svižné, vtipné, odlehčené a navíc v nich hrají prvotřídní herci známí lidem z kin a televizí. Ani hra s názvem Jo, není to jednoduché nebude v tomto ohledu výjimkou. V neděli 27. listopadu od 19 hodin v ní ve Velkém sále Besedy potěší diváky zejména Jiří Langmajer a Adéla Gondíková.

Jiří Langmajer ztvárňuje ve francouzské konverzační komedii profesora středního věku, který se zamiluje do své žačky. Je zřejmé, že oproti němu je mladá, ale až později dojde profesorovi skutečný věkový rozdíl. Vztah mu začne připadat nemorální a se studentkou se chce rozejít. Zamilovaná Sylvie ale naopak touží po svatbě a společném žití a jde si za svým cílem.

Aby toho nebylo málo, přivede si profesorova již dospělá dcera domů svého nápadníka, který také není zrovna jejím vrstevníkem a momentálně nemá kde bydlet. Ocitá se tedy rovněž v profesorově bytě. I to by se dalo vydržet a zvládnout, jenže profesorovu domácnost pravidelně navštěvuje profesorova bývalá manželka ztvárněná Adélou Gondíkovou, před kterou je samozřejmě nut-né všechno řádně utajit.

Jak je v podobných komediích zvykem, dochází k záměně postav a z toho plynou vtipné, trapné i napjaté situace. Kromě Gondíkové a Langmajera, kteří jsou v posledních třech letech i skutečnými partnery, hrají dále v inscenaci Monika Timková, David Punčochář a Karolína Krejčová.

Jo, není to jednochudé28. 11. 19:00 Měšťanská beseda