Protože šlo o představení benefiční, navázal principál této scény Jan Hrušínský na tradici starých hereckých společností a předal jí první dárek – spolu s kyticí i symbolický šek na částku 30 tisíc korun jako výtěžek večera.

„Je to bohulibý zvyk," reagovala oslavenkyně a připustila, že bývá sice pohotová, ale z milého překvapení je spíše dojatá. Po děkovačce jí gratulovali i další herci obsazení v této inscenaci – Libuše Švormová, Valérie Zawadská, Zdeněk Maryška, Veronika Jeníková, Jaroslav Satoranský a Zdeněk Hruška.

Hrušínský, jehož předkové působí na českých jevištích nepřetržitě od poloviny 19. století, tak vlastně pokračuje v tradici tehdy běžných benefičních představení, a to nejen proklamacemi, ale i konkrétním finančním darem. „Přičemž částka, která by kopírovala zmíněné jubileum, se nám nezdála zdvořilá," rozesmál publikum.

Jiřina Bohdalová nalezla před dvanácti lety Na Jezerce svou čtvrtou domácí scénu; po působení v Divadle ABC Jana Wericha, v Městských divadlech pražských a v Divadle na Vinohradech. „V tomto divadle jsem ráda a mám tu své diváky. Dávám jim něco a oni mi to vracejí," řekla.

Dvanáct let: jedno a totéž

„Máme to štěstí, že paní Bohdalová a Divadlo Na Jezerce jsou už dvanáct let jedno a totéž," řekl pak Hrušínský médiím. Už když byl kluk, věděl, že jde o slavnou herečku, která znamenitě vypráví dětem pohádky.

„Když jsem byl o něco větší, pochopil jsem, že je nejenom slavná, ale i vynikající herečka, která má neuvěřitelně široký herecký rejstřík. Dovede zahrát role od těch nejkomičtějších až po ty nejtragičtější, což se nevidí každý den," dodal. Podle něj je Bohdalová přírodním úkazem a on sám patří k těm, kteří ji milují na jevišti i v zákulisí.

Cení si ji i v této hře se silným příběhem na hraně komična a životní tragédie. Bohdalová v ní už téměř osm let odzbrojujícím způsobem zahraje obrovské neštěstí, aby diváky vzápětí rozesmála. „Zaskočí je autentičností projevu a silou sdělení myšlenky. Prostředky, které používá, jsou přitom neokázalé a svým způsobem jednoduché. Ale málokdo to tak dovede," dodal principál.