Jméno této osobnosti české kultury je jedním z osmi, která se objevila na programu jubilejní desáté přehlídky divadelních souborů ve městě. „Návštěvu přislíbily i takové slavné tváře, jako je Vlastimil Harapes, Jan Čenský, Zdeněk Troška. První festivalový den, který připadá na neděli 16. října, zahájí herec Oldřich Navrátil a uvede domácí Bučovické výtečníky," uvedl pracovník bučovického infocentra Josef Brychta.

Jubilejní ročník zpestří i besedy s pozvanými osobnostmi. Každý den dorazí jedna a kromě toho, že bude mít za úkol zahájit představení konkrétního večera, ji čeká rozhovor s moderátorem akce. „Diváci můžou hostovi položit i otázku, kterou napíší na papír a před vystoupením odevzdají. Moderátor vybere ty nejzajímavější," sdělil Brychta.

V průběhu sedmi festivalových dní se představí osm ochotnických souborů. Půjde nejen o divadelníky z Vyškovska, ale přijede třeba i spolek ze Slovenska. První hra nicméně bude patřit jako vždy domácím. Ti rovněž oslaví desáté výročí. Vznikli právě při příležitosti prvního ročníku přehlídky. „Festival se za tu dobu hodně posunul dopředu. Pro jubileum jsme si připravili autorskou komedii Všichni na jednoho. Na přehlídce ji představíme v premiéře," řekla předsedkyně Bučovických výtečníků Gabriela Sehnalíková.

Podle vedoucí bučovického kulturního střediska Lucie Janíčkové se festival nesoucí jméno někdejšího člena činohry Národního divadla v Praze těší stále větší oblibě. Důkazem toho jsou téměř vyprodané vstupenky. Na úterní představení, kdy svůj kus na jevišti předvedou ochotníci z Nevojic, se chystá Martin Mikeš z Bučovic. „Na festival chodím pravidelně, jsem velkým příznivcem divadla. Ochotnické soubory jsou podle mě neprávem podceňované," myslí si Bučovan.

Program festivalu a jeho hosté∙ neděle 16. října 19.00 OS Bučovičtí výtečníci, Oldřich Navrátil
∙ pondělí 17. října 19.00 DS Slavkov u Brna, Josef Alois Náhlovský
∙ úterý 18. října 19.00 Ochotníci Nevojice, Vlastimil Harapes
∙ středa 19. října 19.00 D.A.V.A Rou­sínov, Hana Čížková
∙ čtvrtek 20. října 19.00 DS BOTA Bílovice nad Svitavou, Jan Čenský
∙ pátek 21. října 19.00 OD Bolešiny, Zdeněk Troška
∙ sobota 22. října 17.00 Morkovští ochotníci, 19.00 OS Malý Slavkov, host Eva Hrušková a Jan Přeučil