Pohybovým představením The Trial ožije podzemí pražského Kina 64 U Hradeb na Malé Straně. Jedinečný mezinárodní divadelní projekt je založený na souhře šesti performerů inspirovaných oceňovaným ruským režisérem Maximem Didenkem, prózou Franze Kafky a mašinérií soudů v dobách stalinismu i v současném Rusku. Premiéry se uskuteční 27. a 28. února vždy ve 20 hodin. Producentem představení je ProFitArt, který se zaměřuje na oblast nezávislého divadla.

„Kafka je pro mě neuchopitelný, přináší otázky, které neumím zodpovědět. Pokaždé, když si myslím, že jsem odpověď našel, zjistím, že ještě ne," říká Didenko. „Proces jsem si vybral, protože to, co se děje dnes všude ve světě, je nevyzpytatelné. Jde o mašinérii, se kterou nemůžeme nic dělat, nějakým způsobem je všudypřítomná. Tenhle stroj, kterému říkáme civilizace, z nás dělá vězně, proto mě to téma zajímá," dodává režisér.

The Trial osciluje mezi několika žánry performeři hledají nový divadelní jazyk propojením současného tance, pohybového divadla s prvky hudebního a dokumentárního divadla. „S Maximem se mi zkouší dobře, protože mám pocit, že mi dává prostor a přijímá to, co dělám. Prostor mi přijde kouzelný, nabízí spoustu pohledů, je to takové hraní si. Zároveň má ale v sobě dost špíny, zimy a takového nepříjemného pocitu," shrnuje spolupráci s režisérem performer Martin Šalanda.

Na vytvoření scény a kostýmů se podílel jeden ze zakladatelů Divadla Akhe a spolupracující scénograf Divadla Derevo Pavel Semchenko. Záběr jeho tvorby je velmi široký od instalací, sochařství, filmu, ilustrací až po tanec, režii a herectví. S režisérem Didenkem spolupracoval již na oceňované inscenaci Idiot v Theatre of Nations v Moskvě.