Nejznámější scénu z filmu Pád třetí říše využili recesisté k tomu, aby si udělali legraci z celé kauzy. Do fiktivních dialogů v titulcích zamontovali mnohé kauzy, které v posledních letech hýbaly Ústím nad Labem.

„Fantasticky udělané," komentoval na Facebooku recesistickou předělávku Filip Grunt.

Fórků na téma Činoherák je v posledních dnech na internetu celá řada. Například iniciativa Buďme transparentní parodující zdůvodnění ústeckých radních, že granty na činohru na konci ledny vyhlásili z důvodu větší transparentnosti. Iniciativa proto lidi vyzývá, aby na svůj dům vyvěsili transparent na podporu Činoherního studia.

Trefné dialogy

Herci Leoš Noha a Ladislav Hampl zase ve spolupráci s Petrem Čtvrtníčkem natočili vtipné video. V něm se v narážkách baví o tématu divadla. V dialogu trefně používají názvy inscenací Činoherního studia.

Na internetu lze najít i amatérštější vtípky. Například plakát Magistrát postavený na hlavu s vyobrazením primátora Víta Mandíka, kterému na hlavě stojí budova radnice a

Mariánský most. Jeho pylon je ohnutý a opatřený logem Činoheráku.

Zaměstnancům divadla se všechny tyto vtípky líbí. „Je to jedna z forem naší podpory. Dobrý lék proti trudomyslnosti," uvedla mluvčí Činoherního studia Jana Válková.

Setkání s herci

Ačkoli je divadlo od začátku února zavřené, přesto se zde konají akce pro veřejnost. Ale jen v baru. Ve dnech, kdy byla plánována představení, je bar otevřený a lze se s herci potkat.

Ve čtvrtek zde večer budou hrát Zmagnetizovaná bálna a Uraggan Andrew.

Zdroj: Youtube