Arnošt Goldflam se zároveň ujal režie. Zkoušet s herci začíná v polovině října. Členy divadelní společnosti, která cestuje od vesnice k vesnici, si zahrají Klára Issová, Petr Vacek, Věra Kubánková, Arnošt Goldflam, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. Premiéru mají  Komedianti v Divadle Na Jezerce 12. prosince.

Komedianti, ilustrační foto k představení„Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam na moji objednávku. Role jsou tedy psány hercům „na tělo". Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této naší divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné i můj otec Rudolf Hrušínský a např. Josef Kemr," říká principál divadla Jan Hrušínský a dodává, že hra mu připadá nejen zábavná, ale i velmi lidská.

Byli stejně hraví jako současní herci

„Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají," uvádí Arnošt Goldflam. „A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se…" dodává. V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý.

Arnošt Goldflam v roce 2012 nazkoušel v Divadle Na Jezerce hru podle románu Ireny Douskové Darda. Ta patří v současné době k nejnavštěvovanějším představením.