Novinkou mezi hostujícími soubory bude Ateliér Maroša Kramára. V premiéře francouzské hry Érica-Emmanuela Schmitta Tajomné variácie o fascinujícím příběhu spisovatele a nositele Nobelovy ceny za literaturu Abela Znorka a novináře Erika Larsena, který s ním chce udělat rozhovor o jeho posledním románu, odhalí dvě protichůdné představy o lásce.

„Posledních patnáct let se živím lehkými komediemi a dostal jsem chuť na něco jiného," přibližuje svoje účinkování ve hře o hledání lásky a pro sebe netradiční poloze spisovatele Kramár. Doposud Tajomné variácie uváděl pouze ve svém soukromém bytovém divadle, Ateliéru Maroša Kramára, které zřídil ve svém staromládeneckém podkrovním bytě s věží uprostřed Bratislavy. „Na speciální představení se ale vejde pouhých třicet diváků a tomu odpovídá i cena. Nyní jej chci uvedením v divadle Studio DVA nabídnout široké veřejnosti."

Spoluhráčem je mu mladý slovenský herec Juraj Hrčka, který se naposledy objevil v pohádce Alice Nellis Sedmero krkavců. Účinkoval v seriálu Kriminálka Staré Město nebo si zahrál vozíčkáře Davida ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Anna Šišková se pak představí ve hře Perfect Days, která se s úspěchem již mnoho let hraje v bratislavském Divadle Aréna.

Chybět nesmí ani partnerské Štúdio L+S, které kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem (Rybárik kráľovský, Život na trikrát) a dalšími, uvede poprvé i komedii plnou písní Spomínam na Paríž a českou premiéru hry Tri grácie z umakartu.

V jedné z nejvtipnějších komedií uměleckého šéfa souboru GUnaGU, šestinásobného nositele Ceny Alfréda Radoka, spisovatele a dramatika Viliama Klimáčka, Odvrátená strana mesiaca, se představí v české premiéře Emília Vášáryová. Více na www.studiodva.cz.