Kouzlo jí zůstalo dodnes. Přesvědčit se o tom mohou diváci už tuto sobotu. Legendární Květa Fialová totiž oslaví neuvěřitelné 84. narozeniny.

„Chtěla bych, aby u toho byli ti, bez kterých bychom my herci neexistovali, a to jsou naši diváci," prohlásila minulý týden, když oznámila, že slavit bude na prknech Slováckého divadla další reprízou komedie Popel a pálenka. „Už mi volala Naděnka Konvalinková a ptala se, kdy mi může přijít popřát. A já na to, že až se vrátím z Hradiště. To je totiž můj druhý domov," usmívá se oblíbená herečka, která i přes pokročilý věk hraje v šesti inscenacích po celé republice. Nikdy však nezapomene dodat, že nejšťastnější je právě na Slovácku.

Speciální představení komedie Popel a pálenka

Speciální představení komedie Popel a pálenka proběhne v sobotu, tedy v předvečer narozenin Květy Fialové. „Každá repríza Popelu a pálenky je doprovázena závěrečným potleskem ve stoje. Vím, že je to pro herce ten největší dárek. A když je to spojeno i s oslavou života, bude to pro paní Květu odměna dvojnásobná," věří ředitel Slováckého divadla a zároveň i režisér hry Igor Stránský. „Když jsme komedii připravovali, paní Fialová nás všechny neustále utvrzovala v tom, jak velká je to profesionálka a jak jí místo na hereckém nebi právem náleží," dodává Igor Stránský s tím, že i on má pro paní Květu dárek. Prozradit jej ale nechce. „Už by to pak nebylo překvapení," usmívá se tajemně.

Sobotní oslavy se zúčastní i Deník. „Květa Fialová je osobností, ke které vzhlížím s velkou úctou, a bude mi ctí, když jí budu moct s našimi čtenáři popřát," říká šéfredaktor Deníků střední a východní Morava Martin Nevyjel a vyzývá čtenáře. „Přineste paní Květě jakýkoliv dárek také. Může to být třeba knoflík pro štěstí. My u toho budeme i s naším redakčním fotografem, všechno zdokumentujeme a vy pak budete mít i fotky z osobního setkání s paní Fialovou," dodává šéfredaktor. Vstupenky na speciální narozeninovou reprízu komedie Popel a pálenka jsou k dispozici na telefonu 572 554 455. Začátek je stanovený na 19.00. hodinu ve Slováckém divadle.