Po skončení inscenace proto stále vitální herečka převzala dary od několika gratulantů. Byli mezi nimi například ředitel divadla Igor Stránský nebo divizní šéfredaktor regionálního Deníku Martin Nevyjel. Ten Květě Fialové spolu s přáním štěstí, zdraví a mnoha dnů strávených v Uherském Hradišti předal kytici oblíbených slunečnic a doživotní poukaz do centra krásy. „Děkuji, jste moji miláčci," neopomněla se herečka obrátit také na slovácké obecenstvo, které patří mezi nejvěrnější v republice. 

Co vám v poslední době udělalo největší radost?

Každá minuta je zázrak. Je první a poslední. Takže já se raduju pořád. Ale pokud se ptáte konkrétně, tak to byla třeba svatba mé vnučky Dominiky minulou sobotu.

Jaký narozeninový dárek vás nejvíc potěšil?

Když mi bylo osmdesát, dostala jsem od mého milovaného Pepíčka Kubáníka osmdesát lahví šampaňského a osmdesát vlastnoručně vyrobených slunečnic, které mám ráda a které nikdy nezvadnou. Další rok mi dal i s jeho maminkou dvaaosmdesát lahví zavařených okurek, loni po mě nechal pojmenovat planetku ve vesmíru a mám od něj spoustu dalších dárků. Už chápete, proč ho tak miluju?

Proč jste si k oslavě 84. narozenin vybrala Slovácké divadlo?

Protože chci slavit s diváky - bez nich bychom totiž my herci neexistovali. A ve Slováckém divadle jsou nejlepší diváci na světě.

Jak se díváte na stáří?

Prožívám nejkrásnější léta mého života. Když je totiž člověk mladý, je to práce. Teď k stáru mám naprostou svobodu. To víte, že jsem nemocná, že mi není občas dobře. Ale to je sociální povinnost, aby měli doktoři práci. Oni to vystudují a my budeme zdraví? A když mi starší lidi říkají, že je stáří nebaví, tak odpovídám: Můžete si vybrat. Staří, nebo mrtví? A hned jsou všichni rádi staří.

Co jste dělala v létě?

Byli jsme s mým Pepíčkem na Kapverdských ostrovech, ty jsou kousek od rovníku, a i když se mnozí divili, že lezu do letadla, když cesta trvá skoro sedm hodin, užili jsme si to v letadle i v Africe. Pak jsem natáčela seriál Gympl, hrála jsem divadlo a byla u mé dcery na chaloupce.

Kterého z vašich dříve narozených kolegů obdivujete?

Mirečka Lipského. Tomu bylo devadesát a pořád spolu hrajeme. Je úžasný. Znám ho celý život a nikdy neměl ego, nebyl náladový. Mám ho moc ráda, však mu s Naděnkou Konvalinkovou slibujeme, že jej na zájezdě svlečeme, já si vezmu od dcery plátkové zlato, protože ona je restaurátorka, a Mirečka celého pozlatíme.

Co nemáte ráda?

Sex, týmový sport a politiku. To jsou věci, kterým vůbec nerozumím. Vezměte si třeba týmový sport. Na hřišti je jedenáct chlapů a mají jenom jeden míč. Já bych to udělala tak, aby měl každý svůj, když se o ten jeden tak perou a aby si s ním mohli jen tak pinkat.

Jak to děláte, že tak dobře vypadáte?

Děkuji za kompliment. Nedělám nic. Můj kosmetický salon je příroda. Ale abych nelhala každý večer si dávám na obličej leniensku, to je na dětské prdelky a já si to mažu na hubu.

Máte nějaký recept na setkání s blbcem?

Když na mě mluví někdo, koho nechci poslouchat, tak si představuju, že jsem třeba včela, nechám toho pitomce žvanit a jen tak se proletím.

Mnoho diváků se chystá na dnešní představení do Slováckého divadla. Jaký dárek by vám od nich udělal největší radost?

Když přijdou. To mi stačí. Já si diváků totiž nesmírně vážím. Nikdy jsem nikoho neodmítla, když chtěl podpis, když se chtěl vyfotit. Odpovídám na dopisy. Protože divák je náš pán. Mně největší radost udělá to, když mi pak přijdou dát po představení pusu.