Divákům se představí Václav Jílek, Petra Horváthová, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další skvělí herci. Jiří Menzel dodává: „Mám pro tuhle Shakespearovu komedii nekomedii zvláštní slabost. Je rozkošně ukecaná a nepředstírá nijakou zvláštní filozofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším."

Připomínkou jedinečného výročí bude též hostování londýnského divadla Globe, které do Čech zavítá díky spolupráci Prague Shakespeare Company a Letních shakespearovských slavností. Ve dvou večerech 25. a 26. června představí na Pražském hradě inscenaci Hamlet.

Komediie Veselé paničky windsorské v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou  Stašovou bude letos na repertoáru rekordní šestou sezonu. Dále se můžeme těšit na loňskou velmi úspěšnou hru Sen noci svatojánské s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem či komedii Zkrocení zlé ženy.

Již podruhé přijede z Bratislavy na Pražský hrad slovensko-česká komedie Dvaja páni z Verony Petera Mankoveckého – v hlavních rolích Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ondrej Kovaľ a Milo Kráľ.

V Ostravě bude mít premiéru inscenace Jak se vám líbí, kterou nastuduje s předními ostravskými herci režisér Michal Lang a jež zavítá i do Prahy. Letos naposledy budou mít diváci příležitost zhlédnout inscenaci Richard III. s jedinečným Jiřím Langmajerem. V napínavém příběhu jednoho z nejdokonalejších Shakespearových padouchů dále hrají Klára Issová, Karel Dobrý, Simona Postlerová, Kamil Halbich a Eva Salzmannová.

Letní shakespearovské slavnosti se letos konají od 24. června do 6. září, v Praze v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Hudební a taneční fakultě AMU.

Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Předprodej na pražská představení již začal, více informací o programu, repertoáru a cenách vstupenek lze nalézt na www.shakespeare.cz.