Již pátým rokem bude na konci prázdnin patřit kamenná scéna divadla Studio DVA bratislavským divadelním souborům.

Přehlídka Léto slovenských hvězd se uskuteční v druhé polovině srpna ve dnech 20.-31. 8. Program slibuje šest představení, z toho dvě premiéry, ve kterých se mohou diváci těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Milan Lasica, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Milan Kňažko, Anna Šišková, Zdena Studenková, Kamila Magálová a mnoho dalších.

Manželství po slovensku

Partnerské Štúdio L+S uvede v pražské premiéře Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou a také komedii Život na trikrát. V pražské premiéře se mohou diváci těšit na slovenské nastudování Studiem DVA nejdéle uváděné komedie Jany Krausové a Karla Rodena Otevřené manželství. V Otvorenom manželstvu Agentúry 8 se představí Anna Šišková a Ady Haydu. Po loňském úspěchu i letos Divadlo GUnaGU přiveze Herečky (miluj blížneho svojho) se Zuzanou Kronerovou v hlavní roli a také Lásku & terpentín, v němž exceluje Milan Kňažko.

Chybět nebude ani Odvrátená strana mesiaca, jedna z nejvtipnějších komedií renomovaného dramatika Viliama Klimáčka o nekriticky milující matce z divadla GUnaGU. Žena v podání Emílie Vášáryové se nedokáže smířit s tím, že její syn už dávno není dítě. Stále pro něj hledá ženu, která by z něj „udělala muže“. Netuší ovšem, že on už dávno tajně žije s její přítelkyní ze školy.

Pražská vystoupení
20. 8. Otvorené manželstvo
22. 8. Život na trikrát
28. 8. Odvrátená strana mesiaca
29. 8. Herečky (miluj blížneho svojho)
30. 8. Láska & terpentín
31. 8. Staré dámy