Bude to divadelní představení roku. A vstupenky rychle mizí. Českolipské Jiráskovo divadlo uvede v květnu v exkluzivní česko-slovenské premiéře novou hru Shylock s živoucí hereckou legendou Janem Třískou.

Strhující hra proti antisemitismu a terorismu nabyla otřesné aktuálnosti po událostech, které se staly počátkem tohoto roku v Paříži, a které celý civilizovaný svět sleduje se solidaritou a s odhodláním bránit všemi způsoby svobodu slova i svobodu člověka.

Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec v masce proslulého Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé tiskové konferenci, která následuje po posledním představení této mistrovy hry na nejmenovaném festivalu, která se zde měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých antisemitských protestech z repertoáru stáhlo a její uvádění předčasně ukončilo.

Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti a současné tendence zjednodušování skutečnosti na prvoplánová sdělení, která páchá mnohé škody nejen v umění.

Hra Shylock je uváděna s obrovským úspěchem u diváků i u odborné veřejnosti v Kanadě, USA a v západní Evropě. Prostřednictvím Divadla Na Jezerce můžete vidět jeho exkluzivní premiéru 12. května od 19 hodin v Jiráskově divadle v České Lípě.

Předprodej vstupenek již nyní na webu www.clvstupenka.cz