Samé hvězdy
Do hlavních rolí tvůrci obsadili osvědčené muzikálové tváře frontmana Kabátů Josefa Vojtka, Petra Koláře, Daniela Hůlku, Davida Gránského, Jana Kopečného, Helenu Vondráčkovou, Radku Fišarovou, Michaelu Gemrotovou či Mariana Vojtka. Zkoušky probíhají pod taktovkou zkušeného režiséra Libora Vaculíka, z jehož rukopisu vznikne i choreografie.

„Nemám rád konkurzy, proto jsem rád, že mě Michal David v některých mých rolích viděl a roli krále Ludvíka XIV. mi nabídl napřímo. Zkouší se mi moc hezky, sešla se skvělá parta lidí, v Divadle Broadway budu hrát poprvé a moc se na to těším,“ říká ke svému angažmá v chystaném titulu (podle knižní předlohy Alexandra Dumase st.) David Gránský.

Naopak ke stálicím pražské broadwayské scény patří Radka Fišarová. „Začínala jsem tady před patnácti lety jako Kleopatra a Fulvia v muzikálu Kleopatra, následovalo mnoho dalších postav a nyní se vracím jako Královna Anna, kterou jsem hrála již v muzikálu Tři mušketýři. Taky se moc těším!“ sdělila zpěvačka.

Stovky kostýmů
Kostýmy pocházejí opět z dílny výtvarníka Romana Šolce pro inscenaci jich vytvořil téměř 330. A jak říká Michaela Gemrotová, představitelka Louisy, „jsou krásné a lehké, nejsou přezdobené, jsou z krásných pastelových barev. A zároveň mají šmrnc.“ Podle producenta Oldřicha Lichtenberga se mohou diváci těšit také na ojedinělé jevištní ztvárnění, a to díky použití zcela nových technologií.

Muž se železnou maskou bude v pořadí dvacátou muzikálovou premiérou v patnáctileté existenci Divadla Broadway. V nastupující divadelní sezoně se bude v programu střídat s muzikálem s hity Václava Neckáře Mýdlový princ, který 16. září oslaví již 222. vyprodanou reprízu.