Kdo namítne, že oproti leckdy extravagantním ponorům do člověka během právě uplynulého plzeňského festivalu Divadlo je tenhle muzikál jednoduchý, nebude daleko od pravdy. Není překomplikovaný, ale přesto vidí jasně a chytře do partnerského života. Ve zdánlivé jednoduchosti a stále znovu v humoru je jeho síla.

Jednoduchý, příjemný muzikál

„K mým oblíbeným epizodám patří půvabná scéna o vzájemném sbližování dvou starých lidí na půdě krematoria. A pak mám moc rád jednu hezkou milostnou píseň, kterou zpívá Soňa Borková jako tenistka – Já lásce své se vzdám,“ řekl Antonín Procházka. A opravdu tyhle výstupy náležely v sobotu k nejzábavnějším, nejdojemnějším, nejlidštějším.

A kdo namítne, že chybí velký košatý příběh nejen o vztazích mezi ženou a mužem, dočká se toho všeho od souboru muzikálu a operety Divadla J. K. Tyla už brzy: v muzikálovém evergreenu Gypsy či v klasickém operetním Netopýrovi.

Budete se zaručeně bavit

Snad měl titul Miluju tě, ale… trochu smůlu, že je druhou premiérou sezony Divadla J. K. Tyla téměř bezprostředně po komorní opeře Sluha. Pokaždé jen čtyři sólisté, žádný sbor, v operní inscenaci pouhých sedm hudebníků, nyní dokonce pouze tři. To ale nesnižuje kvalitu díla, kterou ověřilo už publikum ve více než půl druhé stovce měst na světě. Výtvarník Karel Glogr, choreograf Pavel Strouhal i dramaturg Jiří Untermüller přispěli k tomu, že se budete se zpívajícími herci bavit také v Plzni.

Nelze být však nepřítelem scének o peripetiích mezi mužem a ženou. Pokud na toto téma a takový žánr nemáte náladu, vyberte si z nabídky plzeňského divadla jiný titul. Jiní se naopak v sobotu smáli všemu a stále, až se možná přes veškerou spokojenost občas podivil i režisér Antonín Procházka…