Divadelní tvůrci obvykle předlohu Mauglí na motivy dvoudílné knihy Rudyarda Kiplinga zpracovávají jako představení pro děti, pražské Divadlo Kalich však přistoupilo k méně častému pohledu. Mauglího nabídne jako muzikál, který osloví dospělého diváka. Premiéra se uskuteční 12. září, v titulní roli objeví Jan Cina, jako panter Baghíra vystoupí Jiří Korn, dívku Rashmí ztvární Michaela Doubravová, matku vlčici Rakšasi zahraje Lucie Šoralová, Opičího krále Jan Kříž a v roli hada Ká se představí Vladimír Marek.

„Dětskou fantazii roztáčíme na plné obrátky, ale texty Gábiny Osvaldové ani hudba Ondřeje Soukupa nejsou přizpůsobeny dětem," uvedl ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

33 herců, zpěváků, tanečníků a akrobatů

Režisérem představení je tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Obsazení muzikálu, který napsala dvojice Soukup a Osvaldová, vzešlo z konkurzu za účasti přibližně 300 zájemců. Diváci uvidí 33 herců, zpěváků, tanečníků a akrobatů. Mezi tanečníky je například několikanásobný mistr ČR ve sportovní gymnastice Jindřich Panský nebo členka souboru „nového cirkusu" Cirque du Soleil Linda Fernandez Saezová. Nejmladší členkou souboru je osmnáctiměsíční Rebeka Soukupová, která do hudebních základů nahrála autentický dětský pláč, naopak nejstarším je sedmašedesátiletý Richard Tesařík, představitel slona Hanthího a supa.

Představitel titulní role Cina uvedl, že autoři muzikálu si přáli posun, aby roli Mauglího nehrál dětský herec, což má podle něj svou logiku. „Mauglí se dívá na svět pohledem zvířat, která v sobě mají oproti lidem určitou čistotu a férovost. Takový čistý pohled na okolní svět přece není otázka věku, ten si můžeme uchovat po celý život," podotkl.

V muzikálu Mauglí zazní 20 skladeb a scénická hudba. Písničky v podání herců z Divadla Kalich vycházejí k premiéře muzikálu na CD.