Výjimečnost večera spočívá ve faktu, že půjde o vůbec první muzikálové představení v České republice kompletně tlumočené do znakového jazyka profesionálními tlumočníky. Unikátní realizace muzikálu Mauglí tak umožní i divákům se sluchovým postižením odnést si plnohodnotný kulturní zážitek, primárně určený jen slyšícímu publiku. Inscenace bude nekrácená ani jinak upravovaná. Každá postava bude mít svého tlumočníka.

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s., poskytující komplex služeb pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením a dospělé neslyšící osoby, pořádá podobné kulturně osvětové akce každý rok. Díky nim se řada slyšících dětí i dospělých poprvé setkává s neslyšícími, a mají tak možnost se blíže seznámit s jejich problémy, potřebami a odlišnou kulturou. Pro účastníky se sluchovým postižením jsou tato setkání významnou kulturní i společenskou událostí, kde mohou bez problémů komunikovat ve svém přirozeném jazyce.

Vstupenky na tuto jedinečnou příležitost, přinášející společný prožitek slyšících i neslyšících, jsou volně v prodeji v pokladně divadla nebo on-line na www.divadlokalich.cz.

Herecké obsazení speciální reprízy muzikálu Mauglí (nejen) pro neslyšící je: Mauglí Jan Cina, Baghíra Jan Sklenář, Balú Michal Pleskot, ŠerChán Juraj Čiernik, Rašmí Michaela Doubravová, Tabakí Zbyněk Fric, Rákšasí Vendula Příhodová a další.