Nápad pochází od Patrika Kučery a Kateřiny Pešulové. „Mám ze soch takový divný pocit. Měl jsem něco podobného i s figurínami, ale toho jsem se zbavil, když jsem s jednou protančil večer. Předpokládám, že se něco podobného stane i s mým strachem ze soch, až celou věc dotáhneme do konce. Nejvíc mě ale k nápadu inspirovala socha Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreaux,“ vysvětluje Kučera.

Umělecká soutěž na plastiku

Na plastiku byla vypsána umělecká soutěž. Dosud přišlo sedm návrhů. Na zítřejším galavečeru budou vybrány tři nejlepší, které postoupí do druhého kola. „Rozhodnou členové našeho sdružení, odborníci, přátelé a rodina Jiřího Hrzána i návštěvníci večera,” říká člen sdružení Tomáš Hrdlička.  

Zdroj: Youtube

Galavečer začíná ve 20 hodin, provázet jím bude divadelní a filmový herec Jiří Zeman. Vstupenky se prodávají v Infocentru na Žižkově náměstí za 175 korun.

Zahajuje veřejná sbírka

V pátek také začne veřejná sbírka výrobu sochy. Příspěvek mohou lidé zaslat na účet 6855185001 / 5500. Sdružení potřebuje vybrat 750 tisíc korun, samotná instalace se plánuje na březen příštího roku.

DAVID PELTÁN