"Tahounem ekonomického růstu je baletní soubor, kde vytrvale, už dvě sezony za sebou, razantně stoupá počet návštěvníků i tržby, nicméně ten progres je zásluhou všech souborů," uvedl Glaser, který se funkce ujal v roce 2013 a přivedl si nové umělecké vedení. Od té doby se podle něj změnila nejen ekonomická kondice divadla, ale také atmosféra v něm.

"Přibývá pozvání na divadelní festivaly, zejména činoherní soubor udělal obrovský posun," uvedl Glaser. "Pro herce to znamená jistou dávku sebevědomí," doplnil šéf činohry Martin Františák. Trvalý je zájem zahraničních promotérů o brněnskou operu a balet. Baletní soubor například aktuálně míří do Tampere ve Finsku.

Návštěvnost Národního divadla Brno roste i přesto, že postupně stoupá průměrná cena vstupenek, za poslední tři sezony postupně ze 198 na 252 korun. Obsazenost hlediště se dlouhodobě pohybuje kolem 70 procent a mírně stoupá.

V roce 2015 divadlo podle výroční zprávy hospodařilo s náklady a výnosy přes 387 milionů korun. Základem rozpočtu jsou peníze od zřizovatele, tedy města Brna. "Podíl kraje a státu je stále pouze v jednotkách procent, byť se to postupně lepší," popsal Glaser.