„Pomáda nám vyšla jako ideální volba s ohledem na aktuální náladu diváků, jejich chuť se na muzikálu především bavit a také s ohledem na strukturu současné muzikálové nabídky v Praze, v níž takový titul chybí,“ říká k výběru titulu producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek. „Velkou roli samozřejmě sehrál fakt, že jsem věděl, že mám v Jánu Ďurovčíkovi (v Kalichu už režíroval Robina Hooda a Osmý světadíl, pozn.) ideálního choreografa i režiséra, jenž nastuduje tak náročnou taneční show na úrovni plně srovnatelné s dalšími světovými produkcemi. A letošní čtyřicetiny Pomády plus pětatřicet let od filmové premiéry, které si připomeneme příští rok, byly atraktivní třešničkou na dortu.“

Příležitost pro mladé

Představení, které slibuje efektní taneční show plnou nestárnoucích hitů, energie, romantiky, humoru a skvělých výkonů, dá příležitost mladým lidem. „Na našich muzikálech Robin Hood i Osmý světadíl jsme si ověřili, že tu je mnoho mladých talentů všestranného zaměření, které je pro opravdu kvalitní muzikálovou produkci nezbytné. Do představení přinesou nejen suverénní pěvecké, taneční i herecké výkony, ale také energii a nakažlivou chuť předvést na jevišti ze sebe to nejlepší. Přesně to od nich divák očekává, přesně za takovým zážitkem na muzikál přijde,“ doplnil Michal Kocourek.

Deset tisíc prodaných vstupenek

Muzikálová klasika je atraktivní také pro diváky. Divadlo Kalich ještě ani nespustilo reklamní kampaň, a předprodeje se blíží k deseti tisícům prodaných nebo rezervovaných vstupenek. Tato čísla jen potvrzují, že se do Prahy vrací skutečná legenda. Pomáda patří mezi nejdéle uváděné tituly v muzikálové historii. Získala celkem sedm nominací na Tony Awards (divadelní verze Oscarů) a zhlédlo ji více než pět miliónů diváků v různých koutech planety. Přeložena byla do celkem 37 jazyků. Divácké rekordy ve všech zemích trhala také její filmová verze s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích.  Právě Pomáda odstartovala hvězdnou kariéru obou herců.