Představení neohromovalo pouze strhujícím dějem na motivy Sofoklovy antické tragédie, ale i výkony účinkujících a choreografií Terezy Atanas Georgievové, která v samotném závěru sklidila jeden z největších potlesků. Během představení herci ovládli doslova celý prostor divadla, využili veškerá schodiště, padající schody, lezli po stěnách divadla a objevili se i mezi diváky v jedné řadě sedadel… Některým návštěvníkům tak zpívali doslova a do písmene do ouška.

Dech beroucí ohnivá show

Přesto největší dojem v divácích zanechala ohnivá show, vytvořená pochodněmi a zapálenými vějíři. Dech beroucí se stala také scéna, kdy Kateřina Kotková předváděla show na chůdách s obřími prskavkami přivázanými na řetězu. O tom, že prvky nového cirkusu ve spojení s ohněm nejsou jednoduchou záležitostí, svědčí i menší popálenina, kterou si Katka odnesla z premiéry.

Hvězdy Střihavku a Semelku doplnili výteční zpěváci

Hercům dominoval především charismatický Honza Toužimský (kapela Arakain) v roli Oidipa, Kamil Střihavka coby Apollón, Lešek Semelka jako Theirésiás a skvělý Viktor Dyk (kapela Gaia Mesiah) v kůži Kreonta. V dalších rolích se představili Žántí – Antigona, Daniela Langerová - Isména, Josef Šutara – Posel, Miroslava Časarová – bohyně Moira, Petr Opava – Hádes a další.

Nedostatky byly, ale nám to nevadí!

Aneta Aberlová, představitelka Mantó, o premiéře řekla:,, Vím, že tam byly nedostatky, ale byla to naše premiéra. Mně třeba vypadl na chvilku port, musíme to vyladit, ale jinak jsem nadšená. I přátelé, kteří se přišli podívat, říkali, že se jim to moc líbilo.“ Hudbu po celou dobu představení zajišťovala živá kapela a Symfonický orchestr SFJ pod vedením Daniela Wunche a v produkci Jana Čížka.

Další představení Oidipa Tyrana proběhne v Divadle Milénium 27. 5., do konce dubna je v prostorách galerie U zlatého Kohouta v Praze prodejní výstava s názvem Rockoperace, návštěvníci zde mohou vidět malby, grafiku, oděvy i fotografie související s rockovými operami Antigona a Oidipus Tyranus.

Hana Brožková (autorka je studentka VŠOP)