Divadlo Tramtarie se inspirovalo ve velkých městech České republiky, kde se každé léto konají divadelní představení pod širým nebem. První Olomoucké shakespearovské slavnosti potrvají tři dny a představí Williama Shakespeara v příjemném prostředí nádvoří olomoucké radnice. „V létě se toho v Olomouci moc neděje, divadla jsou zavřená, tak jsme se rozhodli trochu oživit dění v centru Olomouce a připravili oblíbený Kabaret pro venkovní uvedení," uvedla Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Festival je určený jak pro Olomoučany, tak pro turisty, kteří město během prázdnin navštíví a hledají večerní vyžití. „Naše představení Kabaret nahatý Shakespeare je hodně založené na improvizaci, myslím, že venkovní prostředí mu dodá zase jiný šmrnc. A divadlo pod širým nebem k létu prostě patří," pokračovala Petra Němečková.

Pět nejslavnějších tragédií doplní jedna komedie

Diváci se tak mohou těšit na Pět v jednom aneb pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat! Chybět tedy nebude Romeo a Julie, Hamlet, Othello, Mackbeth ani Král Lear, vážně i nevážně.

„Kabaretní formou odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu včetně autorských písniček zároveň s původními slavnými výstupy a monology ze Shakespearových tragedií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar. Myslím, že se nám moderním a lehkým způsobem daří esenciálně převyprávět všech pět velkých příběhů a přidat něco málo navíc," doplnil k inscenaci její režisér Jiří Trnka.

Olomoucké shakespearovské slavnosti se uskuteční na nádvoří olomoucké radnice

dne 15., 16. a 17. srpna v 19.30. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.divadlotramtarie.cz od 18. července.