Ústřední postavou muzikálu je pro Plzeň již legendární postava trenéra Vrby. Protějšek má ve fanouškovi Františkovi Novotném, pro něhož je osud milovaného klubu důležitější než vlastní boj se zákeřnou nemocí, řekla mluvčí. Předobrazem skalního fanouška byl pro Svobodu jeho otec. Součástí děje jsou i mikropříběhy hráčů, jejich lásek, nadějí, vítězství i proher. V muzikálu se objeví také postavy majitele klubu Tomáše Paclíka, rozhodčí, doktor, tatér, partnerky hráčů, fanynky a fanoušci. „Svého zosobnění se dočká také míč, penalta, liga, gól a dokonce i bůh," uvedla Ichová.

Pro autora libreta, písňových textů a režiséra inscenace Svobodu není sportovní tematika úplně neznámá. Spolu s Petrem Kolečkem napsal třiačtyřicetiletý plzeňský rodák Svoboda hru Jaromír Jágr, Kladeňák, která měla premiéru v roce 2009. Tehdy jeho dílo na hraně muzikálu balancovalo, Viktorka Plzeň! je už čistým produktem muzikálového žánru, řekla Ichová. Hudbu napsal rockový kytarista a skladatel René Rypar. Scénograf Nikola Tempír využil prostoru divadla k vytvoření fotbalového hřiště, na němž se odehrávají zápasy v choreografii Lukáše Vilta. Kostýmy navrhla Anna Forstová, orchestr bude dirigovat Dalibor Bárta a Pavel Kantořík.

Ústřední dvojici – fanouška a trenéra – ztvární hostující herci Zdeněk Palusga a Jan Krafka. Fotbalové dresy obléknou Aleš Kohout nebo Pavel Režný jako David Limberský, Martin Šefl bude hrát Pavla Horvátha, Lukáš Ondruš ztvární Petra Jiráčka, Adam Rezner Jana Rezka a Lukáš Vilt se přestaví jako František Rajtoral. V dalších rolích účinkují členové muzikálového souboru i hosté.

Muzikál patří do řady, v níž se divadlo věnuje regionální tematice. Před letními prázdninami uvedlo hru o slavném plzeňském průmyslníkovi Emilu Škodovi. V říjnu bude mít premiéru inscenace, která zachytí události ve městě po měnové reformě v červnu 1953.