Herec Jiří Maryško tu dal facku režisérovi a uměleckému šéfovi spolku Činoherák Filipu Nuckollsovi. Režisér si o políček řekl podobně jako loni na jaře ústecký radní Jan Eichler.

Ten ovšem zprostředkovaně svým lhaním na jednání zastupitelstva, zatímco Nuckolls požádal o facku po svém proslovu před inscenací Kopanec.

„Chci poděkovat příznivcům Činoheráku. Nebýt jich, tak bychom se sem na Střekov nemohli vrátit. Děkuji i hercům, kteří to s námi pytlíkovali a vydrželi a Janu Kvasničkovi, i když k 31. 12. 2014 odešel. Žádám Jiřího Maryška, aby se teď dostavil na pódium a dal mi facku," řekl Nuckolls.

Prý „fackou těžké období pro Činoherák začalo a symbolicky i skončí".

Překvapený Maryško počkal, až si Nuckolls sundá brýle. „Nebude ho to tolik bolet, má airbagy," hlásil k režisérově plnovousu. Jednu mu vlepil a slíbil, že už poslední.

Před inscenací vystoupilo ve foyer Činoheráku Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása: Herec Marek Daniel a hudebník Štěpán Rusín. Zpívali staré odrhovačky, táhlé norské pohřební písně i české pololidovky.

Marek Daniel, rodák z Prahy, se proslavil rolí ve filmu Protektor, bavil ve snímku Nuda v Brně, účinkoval v pořadu Na stojáka!, hrál Václava Havla v seriálu ČT České století a ještě loni „prudil v politice" jako Tonda Blaník z internetového seriálu Kancelář Blaník.

A ta hvězda „jen tak přijela" a v duu ve svetru myslivce s jehličnatými keříky na hlavě zpívala bláznivé písničky!