Režie se chopil umělecký šéf Městského divadla Mladá Boleslav, držitel Thálie Petr Mikeska. Stejnou cenou je ověnčena i část hereckého obsazení Daniel Bambas, Radim Madeja a Zbigniew Kalina. V roli Roxany se objeví Lilian Fischerová. Diváci se mohou těšit i na Václava Koptu, Simonu Vrbickou či Ondřeje Krause.

Představitel Cyrana Daniel Bambas přijal roli díky osobnosti režiséra Petra Mikesky. „Vím, že se na něj můžu absolutně spolehnout a že právě s ním můžu toto dobrodružství podniknout. Nikdy by mě nenapadlo, že si Cyrana zahraju, a samozřejmě si uvědomuji, jak obří výzva to je. I vzhledem k velké porci nádherného básnického textu. Mám velkou radost z toho, že jej můžu interpretovat,“ sděluje Daniel Bambas.

Finále pod Palmovkou

Jeho kolega Ondřej Kraus navazuje: „Nebyla vlastně jiná možnost. Cyrano z Bergeracu je pro mě asi nejzásadnější hra, kterou kdy kdo napsal. A když mi jednoho nedělního večera přišla zpráva od Dana Bambase, zda bych si s ním nechtěl zahrát Kristiána, nebylo jiné volby.“

Cyrano z Bergeracu se během léta objeví i na dalších letních scénách (18. srpna na nádvoří zámku Sychrov, 5., 6., 7., 11., 12., 14., 15. září na Letní scéně Vyšehrad) a 28. září se přemístí do pražského Divadla pod Palmovkou, domovské scény divadelní společnosti INDIGO company.