„Hru uvádíme ve světové premiéře. Získat práva na její inscenování se nám od dědiců Melvina Franka podařilo až po tři čtvrtě roce. Dalo nám to tedy docela zabrat,“ uvedl Štolpa, známý televizním divákům především ze seriálu Rodinná pouta.

Práva na hru mámili skoro rok

Ústřední pár – Steve Blackburn jako vzorný otec rodiny a Vickie Allesiová coby rozvedená matka dvou dětí – se náhodně setká jednoho deštivého dne. Steve je sice spokojený ženáč, má ale slabost i pro jiné krásky, než jen pro manželku Glorii. A tak začíná nejdříve nezávazný flirt a po společně stráveném strastiplném víkendu na Mallorce i vážný vztah. Na své zálety si pak milenci v Londýně najdou byt, s nadšením ho zařizují a plánují skvělé chvíle, které budou mít jen sami pro sebe. Jenže v hnízdečku lásky čeká stále jen Vickie – úspěšný ženatý muž totiž jen těžko hledá skulinky k úniku. Není proto divu že přibývá hádek a vztah se stává natolik únavným, že rozchod se zdá být nevyhnutelný…

Míša Dolinová se kvůli roli obarvila

„Jde tedy o příběh jedné velké letní lásky, která má však bolavé konce,“ podotkla Michaela Dolinová, která se s Romanem Štolpou setkala už před osmi lety v Hudebním divadle Karlín při zkoušení muzikálu Za zvuků hudby. „Pro roli Vickie jsem teď obětovala barvu vlasů a vrátila se k hnědé, i když mi blond byla bližší. Naučila jsem se také španělský tanec seviljana. Část hry se totiž odbývá ve španělské Marbelle,“ sdělila herečka. Představení je podle ní plné změn – hlavně pro Filipa Blažka doby Stevea, který jako nevěrný manžel „nestíhá“ manželku ani milenku. „Filip snad shodí během představení dvě kila,“ dodala.

V dalších úlohách hrají Martin Zounar, Zuzana Dřízhalová, Dana Morávková či Jan Révai. Nejbližší reprízy inscenace Na úrovni se uskuteční 27., 30. a 31. prosince v Divadle Broadway.