Budoucím umístěním magistrátu se rada zabývá zejména v souvislosti se smlouvou na pronájem jeho stávajícího sídla, Škodova paláce. Ten má město podle kritiků pronajatý za nevýhodných podmínek.

Úpravy divadla i smlouva s reklamkou

Radní by měli také vybrat dodavatele stavebních prací pro úpravy dvorany Divadla Na Zábradlí. Kompletní oprava vyjde na 40 milionů korun. Vznikne nové zázemí, kavárna a ve vnitrobloku moderní foyer se vstupem do hlediště. Divadlo totiž muselo opustit pronajaté prostory, které sloužily jako vstup do sálu.

Vedení Prahy by v pátek mohlo upravit i dlouholetou smlouvu s francouzskou reklamní společností JCDecaux. Uzavřením dodatku firmě umožní instalaci wi-fi připojení na zastávkách MHD.

Na programu bude i regulace reklamy 

Zabývat se bude také regulací reklamy v památkové rezervaci. Až na výjimky budou zakázány nosiče o rozměrech do jednoho metru čtverečního, které visí na sloupech. Smlouvou se měli zabývat už na posledním jednání, bod byl ale z programu stažen.

Pražští radní se o prázdninách sešli jen třikrát, dvakrát v srpnu a jednou v červenci. Od 6. září bude rada opět zasedat pravidelně každý týden.

Čtěte také: Oprava Divadla na Zábradlí má zpoždění, potrvá do příštího roku