Hra pojednává o páru, jemuž se po pětadvaceti letech manželství vytratila ze života vášeň. Jindřich a Alice na to však nechtějí rezignovat. Pořídí si příručku Sex pro pokročilé a zarezervují si pokoj v hotelu. „Výstižně a vtipně hrajeme o vážných otázkách. Jak naložit s našimi vztahy, jak neztratit schopnost a potřebu být šťastný, když nám nic velkého či dramatického v tom našem ‚malém' štěstí nebrání," říká režisérka Abrahámová.

„Moje Alice je žena jako každá jiná. Má své ideály a představy o podobě vztahu po společných pětadvaceti letech. Koneckonců svoje představy mají i muži, jen se navzájem trochu liší," říká o své roli Jana Krausová. A Karel Roden navazuje: „Vztah Alice a Jindřicha vyhořel, a tak se snaží zase všechno oživit. Na povrch vyjde spousta problémů a neochota ke kompromisům. Někdy je to absurdní v tom, jak se neposlouchají, a vznikají z toho komické situace." Sex pro pokročilé je již šestou společnou prací obou herců pro divadlo Studio DVA. Představení Otevřené manželství (2002), Zdravý nemocný (2008), O lásce (2009) a Prší (2011) jsou stále na repertoáru.

Michele Rimlová je kritiky uznávaná autorka. Její hry jsou uváděny nejen v Kanadě, ale i ve Spojených státech, Evropě a jižní Africe. Je také držitelkou několika prestižních divadelních ocenění. „Několik mých nejúžasnějších osobních zážitků z pozorování hry Sex pro pokročilé (Sexy Laundry) na scéně nepramenilo ani tak ze sledování textu samotného, ale z vnímání diváků. Páry v hledišti naklánějící se k sobě (a někdy od sebe), šťouchance s vědoucími pohledy podle toho, zda souhlasili s Jindřichem, nebo Alicí…," dodává autorka.

Sex pro pokročilé je jednadvacátá inscenace, kterou má divadlo Studio DVA na repertoáru.