Dvořákova Rusalka zazní tuto neděli odpoledne v šáreckém přírodním divadle. Tato unikátní scéna, jejíž slavná historie se odehrávalav letech 1913–1922, ožila po dlouhé době opět před dvěma lety, kdy zde byla uvedena Smetanova Prodaná nevěsta. Pro velký úspěch se vloni opakovala a nyní je připravena k uvedení Rusalka, která se na této scéně bude hrát vůbec poprvé v historii.

Se sólisty pražského Národního divadla a Státní opery inscenaci připravilo Originální hudební divadlo Praha v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové, dirigentem Orchestru ND Praha je Jan Chalupecký. Titulní roli ztvární Helena Kaupová, v roli Vodníka uslyšíme Luďka Veleho, jako Princ vystoupí Aleš Briscein, Cizí kněžnou bude Ivana Šaková. Choreografem je Pavel Šmok.

Hrát se bude v přírodní scenérii, i když „měsíček na nebi hlubokém“ bude v nedělním odpoledni zřejmě nahrazen hřejivým sluníčkem. Starosta Městské části Praha 6, která je spolupořadatelem akce, Tomáš Chalupa slíbil předpověď „mírně optimistickou“, ale doporučuje divákům přibalit si deku či karimatku na sezení a pláštěnku.

Přírodní divadlo v Šárce má slavnou tradici ještě z doby před první světovou válkou. Tehdy, v roce 1913, si sólista ND Emil Pollert a divadelní podnikatel Antonín Fencl pronajali pozemek patřící k šáreckémuhostinci v Čertově mlýně a uvedli zde Prodanou nevěstu. Při znovuoživení divadla v roce 2005 mělo divadlo kvůli rozšířeným porostům podstatně menší diváckou kapacitu, než jaká byla ještě v roce 1922. Starosta Tomáš Chalupa uvedl, že tehdy kapacita přírodního divadla odpovídala asi tak dnešní Sazka areně. Pro velký úspěch předloni a vloni byl letos divácký prostor zvětšen, počítá se až s 10 tisíci diváků.

Vstup na představení, které začíná ve 14 hodin, je zdarma, a naskýtá se tak neopakovatelná příležitost pro atraktivní rodinný výlet s neobyčejným kulturním zážitkem. Přístup k divadlu je od koupaliště Džbán nebo tramvají č. 20 a 26, a to ze stanice Nádraží Veleslavín nebo z konečné stanice.