V mnohém byly výjimečné nabídly totiž hned čtyři premiéry: Zimní pohádku, Zkrocení zlé ženy, Romea a Julii a Othella, jenž byl uveden v originále s českými titulky. Naopak anglické titulky doprovázely vybrané komedie, které si tak mohli vychutnat zahraniční turisté či cizinci žijící v Česku.

Z celkového plánovaného počtu 158 představení se čtyři rušily kvůli nepřízni počasí, jedno bylo zrušeno pro úraz. Na programu bylo celkem třináct titulů. K nejsledovanějším patřila pražská premiéra. „Novinka, tedy Zimní pohádka se opravdu povedla, jak bylo patrno z ohlasů diváků a vyprodaných hledišť. Je to dáno atraktivním obsazením a pohodovou atmosférou, která v hereckém souboru panuje,“ říká Michal Rychlý, ředitel slavností.

Mezi tradiční divácké taháky patřila rozverná komedie Veselé paničky windsorské, která v průběhu léta oslavila dvoustou reprízu. Zúčastnil se jí i její režisér Jiří Menzel. U diváků měly velký úspěch i další komediální inscenace z minulých let: láskyplný Dobrý konec všechno spraví, důvtipně pletichářské Mnoho povyku pro nic i bláznivě rozpustilý Večer tříkrálový.

V srpnu pak mohli diváci naposledy zhlédnout Sen noci svatojánské, jeden z nejoblíbenějších titulů posledních let. 

Sen noci svatojánské v Ostravě  #galerie|3905278#