Brno ve Zlíně už potřetí

Městské divadlo Brno bude vystupovat v předvánočním čase ve Zlíně s muzikálovým titulem už potřetí. V prosinci 2007 přijelo s West Side Story, loni s Cikáni jdou do nebe a letos čeká Zlíňany skvělé zpracování Bídníků v režii Stanislava Moši. V hlavní roli uprchlého galejníka Jeana Valjeana se představí umělecký šéf souboru Petr Gazdík. „Myslím, že je vždy velmi příjemné vyvézt naše představení také do jiných divadel. Hostování ve zlínském je jedním z nejpříjemnějších. Máte krásný, velkorysý jevištní prostor i příjemný sál. Navíc Zlíňané jsou výborné a vstřícné publikum. Tedy dvěma slovy prima zájezd,“ říká s úsměvem brněnský Valjean.

Dramatický příběh

V příběhu o galejníkovi, který vychází z Hugova slavného stejnojmenného románu, se mistrně prolínají příběhy hlavního hrdiny, jeho neúnavného pronásledovatele, policejního komisaře Javerta a malé osiřelé Cosetty. Ta najde domov a posléze i lásku studenta Maria. Nechybí zvrhlá komická dvojice majitelů hospody Thénardiérových, která přežívá za všech režimů. Davové scény se střídají s intimními, láska s nenávistí a boj s nadějí v lepší svět.

Divadelní událost sezóny

„Čekalo se na ně dlouho, ale trpělivost se vyplatila a je radost vychutnávat sladké plody neboli pohled na vydařené představení. A je nám potěšením konstatovat, že nová inscenace legendárních Bídníků právem aspiruje na událost sezony!“ napsal o představení divadelní kritik Ondřej Doubrava. Chválu si herci vyslechli i od kritičky Jany Machalické. „Bídníci nenechávají na pochybách, že Hudební scéna Městského divadla Brno je dnes místem, kde se muzikál pěstuje na profesionální úrovni,“ podotkla.

Představení začne v 19 hodin.