Sklepáci ji hrají v nezměněné podobě už od roku 1991. Satirická komedie na motivy povídky Václava Havla „Život před sebou" zachycuje lidově demokratickou armádu, tak trochu Kefalínovským pohledem.

Děj se odehrává za socialismu kdesi ve vojenském útvaru. Jednoduchá zápletka se točí kolem zastřelení civilisty při strážní službě. Jak relativně vážnou situaci zamést pod koberec, aniž by bylo třeba vzít do rukou koště, na to snad ani neexistuje odpověď. Pokud však Havlovo absurdní dílo neudělají ještě absurdnějším právě Vávra a Jiří Fero Burda. Ve spoustě komických okamžiků, vypointovaných gagů, jalových rozhovorů a v neustálé kaskádě hereckých kousků se sice neobjevuje hlubší smysl, ale zejména pamětníky povinné vojenské služby Mlýny mimořádně pobaví.

„Já jsem si dřív myslel, že to může být hra právě jen pro ty pamětníky socialistické armády. Jenže ti už to snad museli všichni vidět. Vždyť Mlýny hrajeme 25 let a jsou i nafilmované, běžely v televizi. Ale přesto máme pořád plno a přesto se lidé dál, myslím upřímně, smějí. To buď znamená, že ti pamětníci chodí znova a znova, nebo že ta absurdnost z naší společnosti nezmizela," míní Fero Burda, který hru režíroval a sám v ní také hraje.