Díky jejímu uvedení na YouTube se Polunin proslavil po celém světě. Video zhlédly miliony lidí. Kritika Polunina častuje přezdívkami jako James Dean baletu nebo nejtalentovanější baletní tanečník své generace. Je přirovnáván i k legendárnímu Michailu Baryšnikovovi. Ten shodou okolností v Praze vystoupí koncem tohoto víkendu.

Polunin příští rok v Praze vystoupí s celovečerním představením Satori. První část večera nabídne jak slavná klasická baletní díla, tak moderní scénický balet, v rámci kterého Polunin zatančí i na zmíněný hit Take Me To Church. Druhá polovina představení bude patřit titulnímu dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio z Cirque du Soleil a scénu navrhl David LaChapelle.

Nejmladší sólista Královského baletu

Sergej Polunin, který se stal v 19 letech sólistou Anglického královského baletu, získal několik prestižních ocenění, mezi jinými Prix de Lausanne a Youth America Grand Prix 2006. Když s ním před několika lety umělec David LaChapelle natočil taneční variaci na song Take Me to Church od irského zpěváka Hoziera, začala Polunina obdivovat široká veřejnost, nejen baletní publikum.

Polunin se narodil 20. listopadu 1989 v ukrajinském městě Cherson. Od čtyř do osmi let trénoval balet na tamní akademii, následující čtyři roky navštěvoval Státní choreografický institut v Kyjevě. Od 13 let žil ve Velké Británii a v 19 letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, ve 23 letech byl dokonce uměleckým šéfem souboru.

V roce 2012 šokoval taneční svět, když oznámil, že s tancem končí, protože se chce věnovat herectví. Nakonec se ale přesunul do Ruska a dále tančí. Rozhodnutí pokračovat v tanci prý přišlo právě během natáčení zmíněného klipu, který měl původně být jeho posledním tanečním vystoupením.

Na každé ze dvou pražských dubnových představení bude k dispozici pouze 1100 vstupenek, které se začnou prodávat v pondělí 8. října v 10 hodin, rezervace lístků nebude možná, uvedla Dědková. Vstupenky na loňské dva večery v ND se vyprodaly za čtyři minuty.