The Watcher divákům nabídne mimořádně komplexní zážitek strhující choreografii uměleckého šéfa souboru 420PEOPLE Václava Kuneše v podání výrazných osobností nastupující taneční generace za doprovodu živé autorské hudby už zmíněné kapely Please the Trees. Mezi tanečníky jsou Francesca Amante, Fanny Barrouquére, Veronika Čimborová, Simona Machovičová a Filip Staněk. Kostýmy navrhla Olo Křížová a za podobou scény stojí Hynek Dřízhal.

TĚLO A JEHO SCHOPNOSTI

Představení je o nevyužitých možnostech té nejlepší technologie, kterou máme, což je naše tělo, a jeho schopnosti. Spojení tance s živou hudbou je tisíce let staré a osvědčené právě proto, že tyto někdy až nadpřirozené schopnosti umožňuje.

The Watcher je ten, kdo umí propojit své vlastní schopnosti a alespoň na chvíli dokáže vidět sám sebe. Zároveň tak i všechny ostatní. Bez signálu, bez wifi a bez internetu.

K inscenaci se uskuteční i workshop pro veřejnost s choreografem Václavem Kunešem, hudebníkem Václavem Havelkou z Please The Trees a s tanečníky 420PEOPLE, a to 2. září od 16 do 18 hodin v La Fabrice. Je určen pro všechny zájemce od začátečníků po pokročilé.

HRAVOST I ODVAHA

Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, založili Kuneš a Nataša Novotná na přelomu roku 2007/2008 po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance dala vzniknout jejich značce, která v současné době působí na české i mezinárodní scéně deset let.

Ansámbl je spojením výjimečné interpretační úrovně, profesionality, promyšlené hravosti a odvahy, se kterou jeho členové přivádějí na jeviště slovník současného tance, improvizaci jako součást tvorby a netradiční dialog s divákem formou diskusí a dalších aktivit.