Tramtarie vstupuje do roku 2008 s novým uměleckým šéfem, kterým se stal režisér a herec Vladislav Kracík. „Bude mít na starosti dramaturgický plán, oslovování režisérů a podobně, zatímco já vyřizuji organizační záležitosti, granty a další důležité věci nutné pro fungování divadla,“ uvedla k rozdělení funkcí ředitelka Petra Němečková.

Prvním představením v letošním roce je derniéra inscenace Vařený hlavy, která se uskuteční již zítra v 19.30 hodin. Černou předvánoční komedii Marka Horoščáka nastudoval režisér Petr Klár, v hereckém obsazení figuruje host z Moravského divadla Jaroslav Krejčí. „Jde o jeden z nejstarších titulů v našem programu, hrajeme jej už téměř rok a půl,“ vysvětlila stažení z repertoáru Němečková.

V pondělí 21. ledna vyrovná ztrátu nová inscenace v režii Vladislava Kracíka. Zatímco v minulosti přetvořila Tramtarie k obrazu svému Othella či Krysaře, tentokrát přijde na řadu bible sportovní literatury Klapzubova jedenáctka. „Vladislav vytvořil zcela nový autorský přepis, který však k tématu přistupuje citlivě. Rozhodně jsme nechtěli dělat nějakou parodii, měla by to spíše být úsměvná komedie pro celou rodinu. Z podtitulu Sigma mezi mrakodrapy je navíc zřejmé, že text je šitý na míru olomouckému prostředí,“ prozradila Němečková.

Za událost měsíce lze pak považovat další díl projektu čteného divadla připravovaného ve spolupráci s Moravským divadlem. Jako host se zde totiž v úterý 22. ledna představí spisovatel a dramatik Milan Uhde. „Využili jsme toho, že právě připravuje v Olomouci inscenaci své vlastní hry Zázrak v černém domě,“ vysvětlila Němečková. „Na přípravě projektu se podílel jako dramaturg a souhlasil rovněž s tím, že bude číst jednu z hlavních rolí,“ upřesnil režisér Miroslav Ondra. Večer s názvem Jitřenka naší slávy bude poprvé a naposledy reprízovaný ve čtvrtek 24. ledna. V dalších měsících se návštěvníci Divadla Tramtarie mohou těšit na činoherní premiéru textu Barbory Vaculové Psí hřbitov. Inscenaci připravuje režisér Konrád Popel. Na programu je i další pohádka, tentokrát s názvem Cibula aneb O nejkrásnější nevěstě (režie Hana Galetková). Na jaře přijde na řadu další pokračování populární parodie Palp Fikšn: Historky z podsvětí a adaptace novely Vladislava Vančury Rozmarné léto.