„Měl jsem velikou radost, že si pražské Divadlo Na Fidlovačce vybralo moji hru, která je pro mě velmi osobní a srdeční záležitostí. Když jsem ji psal, ani ve snu by mě nenapadlo, že by měla jednou úspěch i mimo Velkou Británii. Představení mě dojalo natolik, že nedokážu ani slovy popsat své pocity. Tým Divadla Na Fidlovačce přečetl moji hru neuvěřitelně citlivě - v této inscenaci se objevují detaily, které v textu ani nejsou, ale opravdu se tak odehrály. Říkal jsem si v hledišti: Jak tohle všechno vědí? Je to nepopsatelný zážitek." řekl Dermot Canavan bezprostředně po premiéře.

Životní příběh dvou sester nad krabicí rodinných fotografií

Hořkosladké drama Třetí prst na levé ruce vypráví příběh dvou sester, které si byly v minulosti velmi blízké. Jednoho dne se setkávají nad krabicí fotografií z dětství a dospívání, a dávno zasuté vzpomínky znovu ožívají. Postupně nám rozkrývají svůj komplikovaný vztah s autoritativním otcem, citlivé období se svoji milovanou maminkou, i to, proč se jejich cesty na čas rozešly. A přestože jsou jejich vzpomínky mnohdy bolestné, neopouští je pro ně tak typický svérázný smysl pro humor. A navíc, ať se děje cokoliv, existuje něco, co jim vždycky dává svobodu i na všechno zapomenout: tanec…

Režisér Vokoun: Hra o životě, jaký je

„Jsem rád, že se podařilo splnit to, co jsme si s celým týmem na začátku zkoušení vytyčili jako cíl – naplnit vynikající hru Dermota Canavana humorem, odlehčením i vážnými situacemi. Hra totiž zrcadlí život takový, jaký je – v zábavných i vážných momentech. Reakce premiérového publika a zejména samotného autora, který byl přítomen, mě potěšila a uklidnila v tom, že se nám tohoto cíle snad podařilo dosáhnout. Autor nám po premiéře řekl, že naše inscenace je velkou poctou jeho sestrám, o kterých svou hru napsal – co víc bychom si s oběma herečkami i celým týmem mohli přát jako ocenění naší práce?" řekl po premiéře režisér Martin Vokoun.

Třetí prst na levé ruce je druhou prémiovou inscenací na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce v této sezόně.