Třískovými spoluhráči jsou Jan Hrušínský a Jan Kačer. Premiéra se uskuteční v květnu. Celosvětově známou komedii napsala současná francouzská dramatička Yasmina Reza v roce 1994 a získala za ni Moliérovu cenu. Pojednává o třech nerozlučných kamarádech, kteří se přes zdánlivě obyčejnou debatu o umění dostanou až k životně důležitému sporu, který odhalí jejich nejniternější hodnoty.

Modernistický obraz, který celou diskusi vyvolal, je přivede do mezní situace. Obraz, který jeden z nich koupí za neuvěřitelnou cenu, je totiž abstraktní a tvoří ho bílé proužky na bílém pozadí.

Tříska, který působí v zámoří, se nezapomenutelně zapsal do povědomí českých diváků mnoha rolemi filmovými (Lidé z maringotek, Obecná škola, Želary) i divadelními (působil v pražském Národním divadle či v Divadle Za branou).

V poslední době zazářil především jako král Lear ve stejnojmenné hře Williama Shakespeara v rámci Letních shakespearovských slavností. Získal za ni cenu Divadelních novin i Radokovu cenu. Michal Lázňovský jako překladatel textu, který měl českou premiéru v polovině 90. let v Žižkovském divadle v Praze a hrál se potom v Divadle ABC, hru charakterizoval jako typicky pařížskou, bulvární komedii v tom nejlepším slova smyslu s inteligentním humorem. Nastudoval ji slovenský režisér a absolvent pražské DAMU Vladimír Rusko. Už tehdy jednu z rolí ztvárnil Jan Hrušínský, v dalších se objevili Zdeněk Žák a Otakar Brousek mladší