„Hned v úvodu představení může diváky vyděsit zpěv čerstvě useknutých hlav princů, kteří nesplnili úkol princezny,“ popsala mluvčí Městského divadla Zlín Veronika Jurčová. Těšit se podle ní ale mohou diváci i na pěvecká sóla a duety ostříleného zlínského divadelního souboru, komické i básnické prvky, výpravnou a dynamickou scénografii, nevšední kostýmy i choreografii. „Autorem skladeb je dirigent a hudební skladatel Marko Ivanovič, prověřený například spoluprací s Milošem Formanem,“ doplnila mluvčí.

Jednou ze zajímavostí představení bude kromě hereckých výkonů souboru Dekameron také scénografie. „Tváře mrtvých se budou promítat na velké lampiony ve tvaru hlavy, které budou charakterizovat typickou výzdobu čínských paláců,“ prozradil dramaturg Vladimír Fekar.

Zlínský příběh vychází ze základní zápletky, ale důležitou součástí příběhu je i hudba. „Ponechali jsme skoro všechny původní postavy, ale hodně jsme i upravili. Atraktivní bude například střídání vznešeného a plebejského jazyka,“ naznačil režisér Jiří Trnka.

Pohádka o životě, smrti a velké lásce
Příběh vypráví o učené, ale pyšné a kruté čínské princezně Turandot. Pro svou krásu nemá nouzi o nápadníky, ale ona všechny odmítá. Dává ženichům
vždy tři hádanky, a ty, jež neuhodnou, nechá stít. Jako v každé pohádce je ale nakonec ze svého prokletí vyléčena čistou láskou tatarského prince Kalafa.
Zpracováním tématu se zaobírala řada autorů, například Puccini, Nízámí, Schiller, Brecht a v divadelním podání se klasikou stal přepis Carla Gozziho.