Vystoupení je součástí projektu ze série Klasika pod hvězdami. Lednice jsou poslední zastávkou pátého ročníku projektu, který navazuje na tradice z minulých let, kdy opery Rusalka, Carmen či La Traviata provázelo nadšení publika. „Spojení opery s uvolněnějším prostředím zámků přináší možnost vidět a slyšet klasickou operu také mimo velká kamenná divadla. Tím se snažíme udělat tento hudební žánr přitažlivějším pro širší skupinu zájemců, kteří by jinak klasickou operu třeba ani nenavštívili," přiblížila záměr organizátorů projektu Klasika pod hvězdami Pavla Filipová z pořádají organizace ArtTriton.

Opera zazní v italštině, na obrazovce se budou promítat české titulky. Závěr programu zpestří ohňostroj, který přijde na řadu v jedenáct hodin večer.

Nabucco patří mezi nejoblíbenější opery na světě. „Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy krále Nabukadnesara II. V pořadí třetí dílo slavného italského skladatele Giuseppe Verdiho o židovských těžkostech v Babylonu, jež vzniklo v roce 1842, se stalo ve své době v Itálii doslova osvobozeneckou písní," sdělila Filipová.

Vstupenky na tříhodinové představení je stále možné zakoupit v kategoriích od 590 do 1190 korun. Případní zájemci si mohou obstarat rovněž VIP vstupenku za 1890 korun. V ceně VIP lístku je raut a možnost vyfocení se se sólisty 
v dobových kostýmech. Více informací je na stránkách klasikapodhvez­dami.cz.

VÁCLAV PETRŮ