Jednoho dne se coby Richard Willey rozhodne, že únavné noční zasedání Dolní sněmovny vymění za přísně střežené dostaveníčko s půvabnou Jane (Iva Pazderková). Ta je ovšem sekretářkou opozice, a navíc má velice žárlivého manžela. V apartmá luxusního hotelu Westminster, na jehož dveřích visí obligátní cedulka „Nerušit, prosím“, se navzdory tomu vystřídá během pozdního večera bezpočet nezvaných hostů.

Obětním beránkem se nakonec stane ministrův osobní tajemník George Pigden (Václav Svoboda), až doposud úctyhodný starý mládenec a poslušný syn své matinky. „Tolik žvanění, kolik mám v této hře, jsem ještě nezažil,“ uvedl Olšovský. „Než ale cokoliv řeknu, musím se hodně soustředit a přemýšlet. Jenom Vaška Svobodu oslovuju snad třemi způsoby – jednou si tykáme, jindy vykáme, pokaždé má navíc náš dialog jiný význam.

Vyznat se v mapě toho příběhu je docela fuška,“ prohlásil. Na jevišti se bude Olšovský dále potkávat s Markem Holým, Adélou Gondíkovou, Danielem Rousem, Petrem Herrmannem, Lilian Malkinou, Ludmilou Molínovou a Davidem Hákem.

Principál režisérem

Režie inscenace se ujal principál Divadla Na Fidlovačce Tomáš Töpfer.

„Hru anglického dramatika Raye Cooneyho uvádíme na našem jevišti už počtvrté. Po Sladkém tajemství, Habaďůře a komedii A je to v pytli!, kterou napsal společně se synem Michaelem, jsme sáhli po jeho nejpopulárnějším titulu,“ řekl Töpfer. Podle něj byl Cooney za tuto excelentní komedii, v originálu nazvanou Out of Order, povýšen do šlechtického stavu.

„To je v našich končinách nevídané, u nás se ceny za komedie nedávají, protože jsou – bohužel – považovány za něco, co umí každý,“ pronesl Töpfer. Na obhajobu humoru a smíchu vzápětí promluvila dramaturgyně Helena Šimáčková.

„Komedie sice bývá vnímána jako méněcenný žánr, podle mého názoru je to však žánr naprosto svébytný, a tudíž srovnatelný s jinými. Z tohoto hlediska bych chtěla vzít Cooneyho v ochranu, protože jeho cílem je diváky bavit, rozesmávat – ne nějak lacině, ale naopak obdivuhodně inteligentně. Smích, který vyvolává, je lékem. Platí to doslovně, což věděl už Hippokratés,“ dodala Šimáčková.