„Je to neuvěřitelné, před čtyřmi roky jsme začali natáčet videa, poté se naskytla i nějaká vystoupení, ale to, že bychom se někdy mohli představit v divadle, o tom se nám ani nezdálo," svěřuje se Daniel Joch, vystupující a hlavní organizátor celé akce, jenž dodává, že jim v uskutečnění takového plánu pomohly i dobré vztahy s prostějovským divadlem.

„Zhruba před rokem jsme dostali od Městského divadla v Prostějově nabídku na vystoupení, tu jsme samozřejmě přijali. Vystoupení se líbilo a dostali jsme i další nabídky, tentokrát pro školy. Z vlastní zkušenosti ale vím, že hodina je pro obyčejné pohybové vystoupení dlouhá doba. A tak se zrodil nápad vytvořit divadelní představení, které propojuje nějaký příběh s prvky, které děláme my. Sešel jsem se tedy se Štěpánem Gajdošem, který nám vymyslel nejen scénář, ale celé to i zrežíroval," dodává student brněnské konzervatoře.

Žonglování, salta, tanec a step v jednom. Taková je Arboria show

Arboria show. Zdroj: Facebook Arboria show

A jak tedy bude netradiční divadelní hra vypadat?

„Zvolili jsme jednoduchý děj, který se ale celý odehraje bez jediného slova, bude za nás mluvit jen pohyb. Mladá dívka přijede do města, kde jsou přítomny dva pouliční gangy. Jak to tak bývá, šéfové obou gangů se do této slečny zamilují a vypukne duel o její srdce. A kdo vyhraje? To se dozvíte až na představení," uzavírá nahlédnutí do děje Daniel Joch.

Začátek tanečně-akrobaticko-žonglérské show je naplánován na nedělní 19. hodinu v Městském divadle v Prostějově. A je se na co těšit. Žongléra a akrobaty doplní i dvojice tanečníků, která uspěla ve známém televizním pořadu Československo má talent. Stejný úspěch potkal také poslední účinkující, Kateřinu Marii Fialovou z Brna, která k tomu získala i titul mistryně světa ve stepu.

Autor: Dominik Voráč

Arboria show

Co vyvolává v lidech láska? Nadšení, radost, nebo i nenávist? Jedinečná tanečně-akrobaticko-žonglérská show v podání teamu Arboria a jejich hostů.

Cena vstupného: 70,– (lze koupit na pokladně divadla, či na místě)

Hrají: Kateřina Marie Fialová, Pavel Konvičný, Milda, Patrik Soldán, Jan Zbránek, Daniel Joch, Michal Hala, Ondřej Sobotka, Jan Weinlich, Tomáš Sajtler

Režie: Štěpán Gajdoš

Celková organizace: Daniel Joch

Kostýmy: Johana Skálová