„Do sudů a lahví plníme prakticky výhradně jen „živé“, tedy nepasterované pivo už od roku 2000, proto jsme velice usilovali o to, abychom je mohli nabídnout i ve stále oblíbenějším hliníkovém obalu,“ uvedl ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík. „A jeho obliba jak u českých, tak i u zahraničních zákazníků překonala naše nejoptimističtější odhady. Za pouhý rok provozu jsme na nové lince do konce března stočili více než dvakrát tolik piva, než jsme původně plánovali – více než 10 milionů plechovek. Při tomto tempu se největší investice v celé historii pivovaru v hodnotě přes 100 milionů korun zaplatí už za čtyři a půl roku,“ dodal.   

Do plechovek ve Svijanech stáčejí již pět různých nepasterovaných piv - Svijanskou Desítku, Svijanský Máz, Svijanského Rytíře, prémiový ležák „450“ a Svijanského Knížete, stejně jako nealkoholické pivo Vozka, které pasterací prochází. Díky nim se podíl plechovkového piva zvýšil na 6,5 procenta celkového výstavu pivovaru, takže z něj dnes už odchází zhruba každé patnácté pivo v plechu.  

Pivo jiné tím, že je stále stejné

Do svého rozvoje Pivovar Svijany v uplynulých letech investoval více než 750 milionů Kč. Během posledních dvou desetiletí prošel obrovskou proměnou, zvýšil výstav více než patnáctkrát až na loňských téměř 682 tisíc hektolitrů a vypracoval se do pozice jednoho z největších pivovarů v českých rukou. „Přesto všechno můžu stále opakovat svou oblíbenou větu, že naše pivo zůstává jiné tím, že je pořád stejné. Na rozdíl od jiných pivovarů si totiž stále zakládáme a budeme i do budoucna zakládat jen na tradičních výrobních postupech, stejných jako v druhé polovině minulého století, kdy se české pivo proslavilo po celém světě,“ řekl svijanský sládek Petr Menšík.  

V současné době je ve výrobním programu Pivovaru Svijany celkem patnáct piv; s výjimkou nealkoholického piva jsou všechna nepasterovaná. Vedle nejprodávanější jedenáctky Svijanský Máz je to i celá řada speciálních piv; patří mezi ně patnáctka Svijanský Baron nebo třináctky – nefiltrovaný Kvasničák, světlý Svijanský Kníže, tmavá Svijanská Kněžna a sváteční DUX. Nejnověji pivovar nabízí i zcela výjimečnou Svijanskou Dvacítku - „single malt“ pivo s 20 % extraktu původní mladiny.     

Svijanské pivo v plechovkách - pasterace, tedy tepelné ošetření, se provádí s cílem prodloužit dobu trvanlivosti piva. V důsledku zahřívání a oxidace se však při ní zhoršují senzorické vlastnosti i nutriční hodnota piva, ničí se enzymy a další zdraví prospěšné látky.

Pivovar Svijany

Petr Menšík, sládek. „Nejnáročnějším požadavkem při stáčení nepasterovaného piva je udržování absolutní mikrobiální čistoty. To je dosti obtížný úkol i při stáčení do lahví, v případě plechovek je však ještě podstatně komplikovanější. Při instalaci linky jsme proto vsadili na předního světového výrobce stáčecí techniky a i jeho špičkové zařízení jsme museli vylepšit o některá vlastní nestandardní řešení.“