Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dům a byt

22.6.2018

"Pánská jeskyně" může být společenskou místností i klidným útočištěm

Už jste slyšeli pojem "pánská jeskyně"? Možná ji doma nebo na chalupě máte, jen ji tak nenazýváte. V podstatě jde o místnost nebo aspoň koutek, kam muž zaleze jako do jeskyně, když chce mít chvíli soukromí. Funkcí ale může plnit mnohem víc.

20.6.2018

Jak předejít chybám při zařizování interiéru

Nemusíte být bytovými designéry, aby se vám podařilo vyladit svůj domov tak, že bude potěšením pro oko i duši a že se v něm budete cítit skvěle. Stačí, když se vyvarujete některých zásadních chyb. Které to jsou?

18.6.2018

Mravenci v kuchyni: jak je vyhnat?

Pokud se vám do kuchyně nastěhovala armáda mravenců, máte před sebou nelehký boj. Stříkáte kolem sebe Biolit jak posedlí, sami v tom nemůžete dýchat, ale padlí mravenci jsou brzy nahrazeni zástupem dalších. Co s tím?

15.6.2018

Přírodní mořidla dřeva, která vyrobíte sami

Chtěli byste mít krásný a originální nábytek, který ale nebude ošetřený chemií? Chcete mít přírodní barvy na nábytku? Zkuste naše recepty na přírodní mořidla.

12.6.2018

Lofty aneb Bydlení v nebeském předpokoji

Ohromné prostory, velkoplošná okna a vertikální orientace bydlení, to vše představují lofty. Tradici loftového bydlení rozšířili v 60. letech hlavně umělci, kteří v metropolích New Yorku začali obydlovat bývalé tovární prostory. Vzdušnost loftu, pocit svobody a inspirace dodnes láká zejména mladé nebo umělecky laděné duše.

11.6.2018

Jak správně zapojit spotřebiče

Zatímco tzv. malé spotřebiče stačí jednoduše strčit do zásuvky, u některých velkých spotřebičů je situace o něco složitější. Potřebují odpovídající velikost jističů. Ty, které přichází nebo mohou přijít do styku s vodou, musí mít vyšší ochranu. Zapojit je lze zpravidla dvěma způsoby.

8.6.2018

Jak se zbavit zápachu z lednice

Pokud z lednice cítíte nelibý odér a potraviny jsou "načuchlé" lednicí, je třeba ihned zakročit. Pomůže nám generální úklid a osvědčené rady babiček.

6.6.2018

Dětský pokoj pro holku a kluka: jak ho zařídit?

Zeptáte-li se rodičů, jakému pohlaví by při narození potomka dali přednost, většina odpoví, že by si přáli kluka i holku – páreček. Ideální, ovšem jen v momentě, když pro oba máte vlastní pokoj.

4.6.2018

Bydlení ve stylu Provence

Levandulové pole, krásná krajina, kamenné stavby a útulná atmosféra. To všechno se Vám může vybavit, když se řekne slovo Provence. Co si takhle přenést kousek této kouzelné jiho francouzské oblasti přímo do Vašeho domova? Tento styl si najde své příznivce u majitelů venkovských stavení i u městských bytů. Provence styl bydlení dostane nejen vás, ale i každou návštěvu, která přijde!

1.6.2018

Omamná vůně z Persie. Levandule může ozdobit i váš domov

Každá romantická duše sní o prázdninách v malém domku ve francouzském Provence, přesně uprostřed levandulových polí. A když už nevyjdou prázdniny, stačí pro vytvoření atmosféry alespoň větvička levandule nebo malý keřík na balkóně.

1.6.2018

Triky pro malé koupelny

Máte-li doma koupelnu, která vám nenabízí tolik prostoru, kolik byste si přáli, ještě nemusíte zoufat. Existuje totiž několik vyzkoušených triků, jak si pohodlně zařídit i opravdu malý prostor.

30.5.2018

Odstíny pískové barvy vnesou léto do bytu

S blížícím se létem slyšíme volání písečné pláže prohřáté sluncem. Než odjedeme na vytouženou dovolenou, co si takhle kousek té pláže přenést domů? Klidně postačí, když interiér prohřejeme pískovou barvou.

28.5.2018

Sedm tipů, jak snížit účet za energie

Malá úspora je také úspora. A když se přidá jedna k druhé, už je viditelnější. Ke snížení účtu za energie stačí drobné triky, které nevyžadují žádnou investici ani zvláštní úsilí… jen je třeba na ně pamatovat.

25.5.2018

Originální dekorace z mozaiky: jak na to?

Mozaika vnáší do interiéru barvy, přitahuje pozornost a patří mezi nadčasové doplňky. Když si ji vyrobíte sami, bude kromě toho i naprosto jedinečná.

25.5.2018

Jak vybrat zástěnu ke sprchování ve vaně

Někdo si rád poleží hodinku ve vaně, jiný upřednostňuje rychlou osvěžující sprchu. Většina z nás si ovšem ráda dopřeje obojí, podle času a nálady. Problém je, že do malé koupelny nevtěsnáte vanu i sprchu vedle sebe.

24.5.2018

Nejzelenější města Česka? Lesů a luk si užijí především obyvatelé v příhraničí

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Mezi městy nad 10 tisíc obyvatel zvítězily Mariánské Lázně. Absolutním vítězem je Karlova Ves ležící v lesích na Křivoklátsku.

22.5.2018

Co je třeba zvážit, než spojíte kuchyň s obývákem

Spojení kuchyně s obývákem v jeden celistvý prostor patří mezi oblíbené trendy. Nehrozí zde pocit stísněnosti, od sporáku vidíte na televizi, a navíc při stavbě ušetříte za jednu zeď. Jsou tu však i jisté nevýhody.

21.5.2018

Vytvořte si oázu pro odpočinek doma na balkoně

Pokud bydlíte v paneláku nebo bytě, jehož součástí je jen malý balkon nebo terasa, a milujete zahradní posezení u kávy či vína, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vykouzlit příjemné místo odpočinku po práci.

18.5.2018

Kamenné obklady v koupelně: na co dát pozor

Kamenné obklady jsou v interiéru velmi populární a nádherně vypadají i v koupelně. Které se sem hodí a jakých se naopak vyvarovat?

16.5.2018

Bydlení ve stylu Provence nejen pro romantiky

Světlé přírodní barvy i materiály, spousta květin, něha, elegance a neodmyslitelná vůně levandule. Takové je bydlení ve francouzském stylu, které se stalo jedním z oblíbených trendů i u nás.

14.5.2018

Okenní sítě s protipylovou síťovinou sníží množství alergenů v domácnosti

Pylová sezóna dokáže alergikům spolehlivě znepříjemnit pobyt venku i v interiérech, kam se mohou pylové alergeny snadno dostat při větrání okny. Potom následuje už jen pálení očí, nekonečná vodnatá rýma nebo záchvaty kašle. Raději než polykat nepřeberné množství léků, doporučují odborníci minimalizovat kontakt s daným alergenem.

11.5.2018

Kuchyně pro různé věkové skupiny

Jinak bude vypadat kuchyně svobodně žijícího jedince, jinak samozřejmě početné rodiny nebo třeba páru důchodového věku. A na to musíme neustále myslet.

9.5.2018

Jak čistit skleněné plochy v bytě

Sklo je v interiéru velice krásným materiálem, alespoň pokud je čisté a pěkně se blýská. Jeho údržba nicméně není tak náročná, jak se toho lidé často obávají.

6.5.2018

Kam s obrazem? Nechte si poradit od odborníků

Máte doma obraz, který jste zdědili, dostali nebo jste ho sami namalovali? Chcete ho někam pověsit? Nezdá se to, ale umístění obrazu je celá věda a nejlépe vám pomůže odborník. 

4.5.2018

Nerez, ocel, hliník, smalt? Jaký kov použít do kuchyně

Kovy jsou v kuchyni jako doma. Objevují se na nádobí, spotřebičích, bateriích a dokonce i nábytku. Každý je jiný a potřebuje jinou údržbu.

2.5.2018

Obývák bez televize? Jde to!

Sedací souprava, konferenční stolek a stěna s televizí. Jinak si už obývací pokoj snad ani neumíme představit. Pocítili jste někdy touhu vypustit z této klasické sestavy televizní obrazovku? Směle do toho.

30.4.2018

Sklo v koupelně musí být bezpečné i odolné

Sklo je materiál, který pro jeho křehkost nepovažujeme zrovna za praktický. Snadno se rozbije, snadno se umatlá… A přesto se tolik uplatňuje v moderních koupelnách.

26.4.2018

Pro inspiraci: Odstíny zelené v kuchyni

Zelená je považována za barvu přírody, klidu a harmonie. Podívejme se, jak se může uplatnit v moderní kuchyni. Které odstíny se sem hodí?

24.4.2018

Pět tipů pro lepší organizaci malé prádelny

Ne každý má tak velký dům nebo byt, aby v něm mohl vyčlenit samostatnou místnost na prádelnu. V menších prostorách musíme víc improvizovat a organizovat.

22.4.2018

Návštěva interiéru: Garsonka s prosklenou ložnicí

Bývalý průmyslový prostor. Jedna velká místnost. Co s ní? Chce to moderně, a přitom jednoduše zařídit. Netradičně. Jak? Třeba instalací „ložnice“ do skleněného kvádru.

19.4.2018

Vestavěné skříně dovolují zapojit fantazii

Výhodou vestavěných skříní je, že využijí místo vyhrazené pro úložné prostory na maximum. Kromě toho nám ale poskytují i možnost uspořádat vnitřní přihrádky a police podle našich přání a potřeb.

18.4.2018

Myčka: spotřebič, bez kterého to v kuchyni ne(jde)

Na jedné straně stojí zastánci myčky, kteří vám vyjmenují řadu důvodů, proč byste myčku rozhodně měli mít. Na druhé straně stojí její odpůrci, kteří ji považují za zbytečnou věc. Kdo má vlastně pravdu?

16.4.2018

Nežehlivé povlečení: Plus nebo mýtus?

Stále častěji vídáme regály přeplněné ložním povlečením s „nemačkavou“ a „nežehlivou“ úpravou. Málokdo si přes vidinu nulové práce se žehlením uvědomí, že se za sympaticky vyhlížející úpravou skrývají tuny „umělotin“ a jiné agresivní chemie.

15.4.2018

Návštěva interiéru: Malý a rozdělený byt

Drtivá většina všech bytů má jako základní pravidlo rekonstrukce odbourání příček a totální spojení prostoru. S bytem, který vám dnes představíme, to bylo jinak. 

12.4.2018

Kuchyň by měla být příjemným srdcem domova

Vždy šlo o místo, kde se odehrávalo mnoho domácích činností a leckdy i rodinných událostí. Moderní kuchyň by proto měla splňovat nemálo požadavků, které jsou na ni kladeny. Ale v dnešní době už není takový problém dostát jim.

12.4.2018

Inspirace: Útulné jídelní kouty

Donedávna se mělo za to, že dnešní hektická doba vnesla změny do způsobu stolování a člověk se nakonec může najíst i na barové židli u kuchyňského ostrůvku. Sešel se rok s rokem a zase je všechno jinak.

11.4.2018

Koberec v domácnosti ano, nebo ne?

Přestože na trhu existuje celá řada podlahových krytin, jako parkety, laminátové podlahy, linolea a další, mnoho lidí stále jako nejoblíbenější krytinu vnímá koberec. Proč to tak je?

8.4.2018

Koupelna v lesku litého mramoru

Litý mramor se prosadil jako vysoce elegantní a kvalitní materiál pro vybavení koupelen, před nímž obstojí málokterá konkurence. Najdeme vůbec něco, co by se mu dalo vytknout?

4.4.2018

Sedm tipů, jak zařídit malý byt

Malé byty jsou cenově nejdostupnější, bývá však obtížné je zařídit tak, aby vám vyhovaly po praktické stránce, a přitom i dobře vypadaly na pohled. Přinášíme vám tipy, které u malých bytů využívají designéři.

4.4.2018

Zajímavý trend: Vertikální zahrada uvnitř bytu

Rostliny čistí vzduch a uklidňují oči i mysl. Proto se jimi rádi obklopujeme a s nadšením je pěstujeme nejen venku, ale také v domácnostech. Někdo si zřídí rovnou celou zelenou stěnu.

1.4.2018

Odkud se berou o Velikonocích vajíčka

Symbolika Velikonoc vychází z hluboce duchovních tradic. Ne všichni se jimi dnes zaobírají. Vajíčka ovšem s Velikonocemi spojují bez výjimky všichni. Mají svůj rozměr symbolický, gastronomický i hravý.

30.3.2018

Netrapte se nedokonalostí, vybízí styl Wabi-Sabi

Jste na nohou od časného rána, abyste využili svátku k pulírování bytu? Postele musejí být dokonale ustlané, všechny sarapatičky úhledně srovnané, ve dřezu ani hrneček… Nechte toho. Dejte si kávu a nechte se unášet vlnami Wabi-Sabi, trendu, který nás učí doma i žít, nejen uklízet.

28.3.2018

Moderní kuchyňské pracovní desky: která se vyrovná žule?

Pracovní deska je nejvytíženější částí kuchyně, klademe proto velké nároky na její kvalitu. Výrobci neustále zdokonalují umělé materiály, které by svými vlastnostmi mohly konkurovat vysoce odolné žule. Jak se jim to daří?

27.3.2018

Ozdobte si vajíčka ubrouskovou technikou

Ne každý máme talent vyšvihnout na vejci voskové ornamenty jako z velikonočního trhu. A samolepky nevypadají dobře. S pomocí jednoduché ubrouskové techniky však můžeme vytvořit originální kraslice, které okouzlí každou návštěvu.

26.3.2018

Dřevěná okna potřebují více než lak

Pokud máte doma dřevěná okna, určitě potřebují velkou péči. Je to nevýhoda dřevěných oken, že se o ně musíte stále starat. Na druhou stranu jsou prakticky nesmrtelná a ani poškození jim nevadí.

23.3.2018

Sedm žhavých trendů v bytovém designu

Trendy se dají vysledovat z výstav světových designérů či z katalogů předních výrobců. Mnohem výstižnějším ukazatelem ale je, co si lidé skutečně pořizují a po čem touží.

21.3.2018

Jak se zbavit červotoče a dalšího dřevokazného hmyzu

Červotoč dokáže nadělat velké škody v trámech krovu, v podlahách i v dřevěném nábytku. Jak s ním můžeme bojovat?

21.3.2018

Návštěva interiéru: Tématem přestavby byla recyklace

Když se maminka rozhodne, že svému dospělému synovi věnuje byt, je to super. Jenže tahle maminka se rozhodla, že mu jej rovnou i zrekonstruuje. A to je trochu problém, vždyť syn je grafik. Jenže výsledek je opravdu unikátní.

19.3.2018

Jakou podlahu zvolit do koupelny, aby nohy nestudily

Studená podlaha se už dneska v koupelně nenosí. Pokud zvolíme klasickou dlažbu, automaticky si k ní pořídíme i podlahové vytápění. Možností je ale víc.

17.3.2018

Jak se připravit na výměnu oken

Rozhodli jste se letos skoncovat s netěsnícími starými okny? Věnovali jste spoustu času výběru materiálu, zasklení i dodavatele? Nákup nových oken je důležitou investicí, která na dlouhou řadu let zásadně ovlivní kvalitu vašeho bydlení. Neméně důležitá je i montáž oken, protože sebelepší okna může neodborná instalace znehodnotit. Co byste měli vědět o výměně oken a jak se na ni připravit?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT