Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dům a byt

včera 05:30

Jak uvařit večeři v myčce na nádobí

Zatímco svobodní mládenci vaří všechno v mikrovlnce, časově vytížené hospodyňky využívají k vaření myčku na nádobí. Zní to jako vtip? Jde určitě o nadsázku, ale vtip to tak docela není.

15.8.2018

Chcete mít originální sprchu? Zkuste atypický tvar nebo samolepky

Výběr sprchového koutu není jednoduchý. Často jsme omezeni prostorem koupelny a nemůžeme si navrhnout jen tak nějakou extravaganci, která nás zaujala v časopisu. Přesto naše sprcha nemusí být hranatým skleněným boxíkem základních rozměrů. Podívejme se, jak jí můžeme vdechnout kapku osobitosti.

13.8.2018

Domácí jogurt vyrobíte i bez jogurtovače

Potraviny domácí výroby patří nejen k nejchutnějším, ale i k těm nejzdravějším. Co si takhle zhotovit vlastní jogurt? Nemusíte kvůli tomu jezdit na farmu ani kupovat jogurtovač. Postup je jednoduchý.

10.8.2018

Otevřené police v kuchyni: Troufnete si na ně?

Od otevřených polic v kuchyni vás bude okolí zrazovat. Toho prachu, co se na ně nachytá, všechny vystavené předměty musíte pořád přerovnávat, aby to nějak vypadalo, praktičtější je přeci zavřít všechno do skříněk, a máte pokoj. Ale přesto…

9.8.2018

Tip Ládi Hrušky pro kutily: Jak si vyrobit praktický stojan na nože

Ten, kdo si potrpí na kvalitu a praktické kuchyňské vybavení, má doma jistě více než jeden kuchyňský nůž. A pořizovací cena dobrého kuchyňského nože není malá. Proto bychom měli přemýšlet nejen o tom, jak umístit nože na kuchyňskou linku tak, aby byly vždy po ruce a přitom nikoho neohrožovaly, ale také aby se netupilo jejich ostří.

8.8.2018

Návštěva kuchyně ve stylu Provence

Země galského kohouta se stala inspirací pro manželský pár, který se rozhodl pro rekonstrukci kuchyně ve starším stavení na pohádkovém jihu Čech.

6.8.2018

Pokojovky, které se (ne)hodí do ložnice

Říká se, že pokojovky do ložnice nepatří, protože kyslík vyrábějí jen přes den a v noci ho naopak spotřebovávají. Podle botaniků vás ale dvě tři rostlinky v ložnici rozhodně neudusí, jen bychom je měli opatrněji vybírat.

4.8.2018

Tip Ládi Hrušky: Vyrobte si domácí omlazující medový biokrém

Naše pleť dostává zabrat v zimě i v létě a je potřeba o ni pečovat. Díky Láďovi Hruškovi nahlédneme do tajemství výroby omlazujícího krému, který je složen ze samých hodnotných surovin, ale především je bez konzervantů a bez barviv a naše peněženka kvůli němu rozhodně nevykrvácí.

3.8.2018

Jaké povlečení zvolit pro horké letní noci

Pro letní období obvykle vybíráme zcela jiné lůžkoviny, než které se nám osvědčily během zimy. Pojďme se zaměřit na povlečení.

1.8.2018

Samostatná šatna uleví skříním v ložnici

Do vestavěných skříní se toho vejde teoreticky hodně. Praktickým problémem ale bývají přihrádky vyplněné oblečením až po okraj a komínky uložené za sebou, takže se ke konkrétnímu tričku prohrabáváme deset minut.

27.7.2018

Originální čelo postele změní celkový dojem ložnice

Malá změna dokáže velké divy, když ji provedeme na správném místě. V ložnici je takovým místem stěna za postelí, kam padne první pohled každého příchozího. Pojďme ji tedy trochu vyšperkovat.

23.7.2018

Předložka do koupelny: detail, na kterém záleží

Koupelnová předložka plní hned tři funkce: zahřeje nohy na studené dlažbě, chrání nás před uklouznutím, a nadto koupelnu tak trochu zútulní. Kterou vybrat, aby dobře sloužila a dlouho vydržela?

20.7.2018

Barový pult v kuchyni - zbytečnost, nebo doplněk?

Již dávno minuly doby, kdy barové pulty byly výsadou jen velkých kuchyní. Své místo najdou i v malé kuchyňce, kde mohou nahradit jídelní stůl, nebo v kuchyňském koutu, kde opticky a nenásilně oddělí obytný prostor od prostoru na vaření.

18.7.2018

Pět triků pro rychlejší úklid domácnosti

Uklízení je pro mnohé lidi vcelku relaxační činností, ale drhnutí zapečených nečistot v troubě nebo skvrn od vodního kamene na baterii je zdlouhavé a nebaví snad nikoho. Prozradíme vám fígle, jak tyto nepříjemné procedury urychlit.

16.7.2018

Když je botník malý aneb Kam uložit všechny boty

Botník praskající ve švech a spousta dalších párů bot okolo. Tak vypadá řada českých předsíní, kde se tradičně potýkáme s nedostatkem místa. Když přijde návštěva, nedá se už skrz záplavu vyzuté obuvi projít ke dveřím. Dá se to zorganizovat jinak?

13.7.2018

Obklady do koupelny lesklé versus matné

Výběr obkladů do koupelny není jen o tom, co se nám líbí na pohled. Musíme myslet i na praktické vlastnosti dlažby a kachlíků a na jejich budoucí údržbu.

11.7.2018

Tip Ládi Hrušky pro kutily: vlhčené ubrousky domácí výroby

Dnes už si řada z nás dokáže jen těžko představit, že by se měla obejít bez vlhčených hygienických ubrousků, o maminkách s malými dětmi vůbec nemluvě! Možná by vás ale ani nenapadlo, že by se tito nepostradatelní pomocníci na cestách i v domácnosti nemuseli jen kupovat, ale také třeba vyrobit doma… 

10.7.2018

Nadčasové trendy kuchyní, které nikdy nevyjdou z módy

Trendy v bydlení procházejí neustále změnami. Ovšem to, co zůstává, jsou požadavky na praktická a jednoduchá řešení. U kuchyní to platí dvojnásob. Kuchyně zastává v každém domově více funkcí, než by se mohlo na první pohled zdát. Musí proto obstát nejen při každodenních rituálech, ale také v průběhu let.

6.7.2018

Pět tipů, jak prostřít letní stůl

Ne každý tráví prodloužený víkend na zahraniční dovolené. Příjemné chvíle si ale můžeme užít i doma na zahradě, na chalupě nebo třeba na balkóně. Kouzelnou letní atmosféru pomůže vytvořit stylově prostřený stůl.

3.7.2018

Inspirace: Závěsy zastíní okna a zkrášlí celý interiér

Klasické záclony a závěsy z našich oken zdaleka ještě nevymizely, naopak jsou nestárnoucí klasikou, která může interiér elegantě doplnit, nebo mu dokonce dodat zcela nový šmrnc.

2.7.2018

Návštěva interiéru: Loft pro fotografa

Starý průmyslový objekt s litinovými sloupy, velký prostor a volná ruka pro architekty. Na první pohled super místo. Jenže tady bylo nutné skloubit pracovní prostor s prostorem na bydlení.

27.6.2018

Koupelnové trendy, které vycházejí z módy

Pokud jste ještě nestihli zařídit koupelnu podle trendů posledních let, možná je to jen dobře. Některé trendy se totiž na výsluní moc dlouho neohřály a světoví designéři se s nimi pomalu loučí. O které prvky jde?

27.6.2018

Šest rad pro koupi správné klimatizace

V některých domech je téměř nemožné přežít parné léto. A tak si lidé stále častěji pořizují klimatizace. Jenže ne vždy si vyberou tu správnou nebo dokonce pochybnosti jim zabrání si takový stroj vůbec pořídit.

22.6.2018

"Pánská jeskyně" může být společenskou místností i klidným útočištěm

Už jste slyšeli pojem "pánská jeskyně"? Možná ji doma nebo na chalupě máte, jen ji tak nenazýváte. V podstatě jde o místnost nebo aspoň koutek, kam muž zaleze jako do jeskyně, když chce mít chvíli soukromí. Funkcí ale může plnit mnohem víc.

20.6.2018

Jak předejít chybám při zařizování interiéru

Nemusíte být bytovými designéry, aby se vám podařilo vyladit svůj domov tak, že bude potěšením pro oko i duši a že se v něm budete cítit skvěle. Stačí, když se vyvarujete některých zásadních chyb. Které to jsou?

18.6.2018

Mravenci v kuchyni: jak je vyhnat?

Pokud se vám do kuchyně nastěhovala armáda mravenců, máte před sebou nelehký boj. Stříkáte kolem sebe Biolit jak posedlí, sami v tom nemůžete dýchat, ale padlí mravenci jsou brzy nahrazeni zástupem dalších. Co s tím?

15.6.2018

Přírodní mořidla dřeva, která vyrobíte sami

Chtěli byste mít krásný a originální nábytek, který ale nebude ošetřený chemií? Chcete mít přírodní barvy na nábytku? Zkuste naše recepty na přírodní mořidla.

12.6.2018

Lofty aneb Bydlení v nebeském předpokoji

Ohromné prostory, velkoplošná okna a vertikální orientace bydlení, to vše představují lofty. Tradici loftového bydlení rozšířili v 60. letech hlavně umělci, kteří v metropolích New Yorku začali obydlovat bývalé tovární prostory. Vzdušnost loftu, pocit svobody a inspirace dodnes láká zejména mladé nebo umělecky laděné duše.

11.6.2018

Jak správně zapojit spotřebiče

Zatímco tzv. malé spotřebiče stačí jednoduše strčit do zásuvky, u některých velkých spotřebičů je situace o něco složitější. Potřebují odpovídající velikost jističů. Ty, které přichází nebo mohou přijít do styku s vodou, musí mít vyšší ochranu. Zapojit je lze zpravidla dvěma způsoby.

8.6.2018

Jak se zbavit zápachu z lednice

Pokud z lednice cítíte nelibý odér a potraviny jsou "načuchlé" lednicí, je třeba ihned zakročit. Pomůže nám generální úklid a osvědčené rady babiček.

6.6.2018

Dětský pokoj pro holku a kluka: jak ho zařídit?

Zeptáte-li se rodičů, jakému pohlaví by při narození potomka dali přednost, většina odpoví, že by si přáli kluka i holku – páreček. Ideální, ovšem jen v momentě, když pro oba máte vlastní pokoj.

4.6.2018

Bydlení ve stylu Provence

Levandulové pole, krásná krajina, kamenné stavby a útulná atmosféra. To všechno se Vám může vybavit, když se řekne slovo Provence. Co si takhle přenést kousek této kouzelné jiho francouzské oblasti přímo do Vašeho domova? Tento styl si najde své příznivce u majitelů venkovských stavení i u městských bytů. Provence styl bydlení dostane nejen vás, ale i každou návštěvu, která přijde!

1.6.2018

Omamná vůně z Persie. Levandule může ozdobit i váš domov

Každá romantická duše sní o prázdninách v malém domku ve francouzském Provence, přesně uprostřed levandulových polí. A když už nevyjdou prázdniny, stačí pro vytvoření atmosféry alespoň větvička levandule nebo malý keřík na balkóně.

1.6.2018

Triky pro malé koupelny

Máte-li doma koupelnu, která vám nenabízí tolik prostoru, kolik byste si přáli, ještě nemusíte zoufat. Existuje totiž několik vyzkoušených triků, jak si pohodlně zařídit i opravdu malý prostor.

30.5.2018

Odstíny pískové barvy vnesou léto do bytu

S blížícím se létem slyšíme volání písečné pláže prohřáté sluncem. Než odjedeme na vytouženou dovolenou, co si takhle kousek té pláže přenést domů? Klidně postačí, když interiér prohřejeme pískovou barvou.

28.5.2018

Sedm tipů, jak snížit účet za energie

Malá úspora je také úspora. A když se přidá jedna k druhé, už je viditelnější. Ke snížení účtu za energie stačí drobné triky, které nevyžadují žádnou investici ani zvláštní úsilí… jen je třeba na ně pamatovat.

25.5.2018

Originální dekorace z mozaiky: jak na to?

Mozaika vnáší do interiéru barvy, přitahuje pozornost a patří mezi nadčasové doplňky. Když si ji vyrobíte sami, bude kromě toho i naprosto jedinečná.

25.5.2018

Jak vybrat zástěnu ke sprchování ve vaně

Někdo si rád poleží hodinku ve vaně, jiný upřednostňuje rychlou osvěžující sprchu. Většina z nás si ovšem ráda dopřeje obojí, podle času a nálady. Problém je, že do malé koupelny nevtěsnáte vanu i sprchu vedle sebe.

24.5.2018

Nejzelenější města Česka? Lesů a luk si užijí především obyvatelé v příhraničí

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Mezi městy nad 10 tisíc obyvatel zvítězily Mariánské Lázně. Absolutním vítězem je Karlova Ves ležící v lesích na Křivoklátsku.

22.5.2018

Co je třeba zvážit, než spojíte kuchyň s obývákem

Spojení kuchyně s obývákem v jeden celistvý prostor patří mezi oblíbené trendy. Nehrozí zde pocit stísněnosti, od sporáku vidíte na televizi, a navíc při stavbě ušetříte za jednu zeď. Jsou tu však i jisté nevýhody.

21.5.2018

Vytvořte si oázu pro odpočinek doma na balkoně

Pokud bydlíte v paneláku nebo bytě, jehož součástí je jen malý balkon nebo terasa, a milujete zahradní posezení u kávy či vína, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vykouzlit příjemné místo odpočinku po práci.

18.5.2018

Kamenné obklady v koupelně: na co dát pozor

Kamenné obklady jsou v interiéru velmi populární a nádherně vypadají i v koupelně. Které se sem hodí a jakých se naopak vyvarovat?

16.5.2018

Bydlení ve stylu Provence nejen pro romantiky

Světlé přírodní barvy i materiály, spousta květin, něha, elegance a neodmyslitelná vůně levandule. Takové je bydlení ve francouzském stylu, které se stalo jedním z oblíbených trendů i u nás.

14.5.2018

Okenní sítě s protipylovou síťovinou sníží množství alergenů v domácnosti

Pylová sezóna dokáže alergikům spolehlivě znepříjemnit pobyt venku i v interiérech, kam se mohou pylové alergeny snadno dostat při větrání okny. Potom následuje už jen pálení očí, nekonečná vodnatá rýma nebo záchvaty kašle. Raději než polykat nepřeberné množství léků, doporučují odborníci minimalizovat kontakt s daným alergenem.

11.5.2018

Kuchyně pro různé věkové skupiny

Jinak bude vypadat kuchyně svobodně žijícího jedince, jinak samozřejmě početné rodiny nebo třeba páru důchodového věku. A na to musíme neustále myslet.

9.5.2018

Jak čistit skleněné plochy v bytě

Sklo je v interiéru velice krásným materiálem, alespoň pokud je čisté a pěkně se blýská. Jeho údržba nicméně není tak náročná, jak se toho lidé často obávají.

6.5.2018

Kam s obrazem? Nechte si poradit od odborníků

Máte doma obraz, který jste zdědili, dostali nebo jste ho sami namalovali? Chcete ho někam pověsit? Nezdá se to, ale umístění obrazu je celá věda a nejlépe vám pomůže odborník. 

4.5.2018

Nerez, ocel, hliník, smalt? Jaký kov použít do kuchyně

Kovy jsou v kuchyni jako doma. Objevují se na nádobí, spotřebičích, bateriích a dokonce i nábytku. Každý je jiný a potřebuje jinou údržbu.

2.5.2018

Obývák bez televize? Jde to!

Sedací souprava, konferenční stolek a stěna s televizí. Jinak si už obývací pokoj snad ani neumíme představit. Pocítili jste někdy touhu vypustit z této klasické sestavy televizní obrazovku? Směle do toho.

30.4.2018

Sklo v koupelně musí být bezpečné i odolné

Sklo je materiál, který pro jeho křehkost nepovažujeme zrovna za praktický. Snadno se rozbije, snadno se umatlá… A přesto se tolik uplatňuje v moderních koupelnách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT