Základem kuchyně ve venkovském stylu jsou přírodní materiály jako masivní dřevo a kámen. Skříňky mohou mít vitráže a připomínat styl vaší babičky, dostatek pracovní plochy pak vytvoří třeba menší ostrůvek s dřevěnou deskou. Pracovní desky se však ani ve venkovské kuchyni zdaleka neomezují jenom na dřevo. Může to být klidně žula, keramika nebo umělý kámen, jen grafosklo se sem hodit nebude. Namísto nerezového dřezu je v případě venkovské kuchyně lepší zvolit keramický, bude to lépe ladit s celkovým vzhledem.

Zdroj: Pinterest.comCo se týče barev, venkovská kuchyně si libuje v neutrálních a tlumených tónech. Oblíbená je bílá, smetanová, vanilková, terakota a hnědá, vídáme zde ale také jemnou zelenkavou nebo poslední dobou velmi populární šalvějovou.

Venkovská kuchyně nevyužívá jen polic a skříněk, ale i závěsných systémů. Hrnce a sběračky tak nemusejí být ukryté v údrobách linky, můžete je zavěsit pod skříňku, a získat tak úložné prostory navíc.

Důraz se klade na útulnost. Ozdobné kořenky, staré hmoždíře a mlýnky i keramické dárkové předměty, které minimalismus odsuzuje coby lapače prachu, to všechno ve venkovské kuchyni nachází uplatnění. Přitom to u vás vůbec nemusí vypadat jako na chalupě. Stačí, když to s ozdobami zkrátka nepřeženete a interiéru zachováte určitou jednoduchost. Podívejte se pro inspiraci do galerie, jak taková moderní venkovská kuchyně může vypadat.