V moderním přízemním bungalovu bydlí Nemčkovi pátým rokem. „Rodiče kvůli mé těžce postižené sestře museli řešit otázku bezbariérového bydlení. Když našli vhodný pozemek, přestěhovali jsme se do téhle klidnější části Prahy, kde je blízko do přírody,“ vysvětluje Kristína.

"Mám rád jednoduchý a účelný design. Takový je i náš obývák," říká Martin Šonka
Jak bydlí pilot Martin Šonka: letecké křeslo i starožitné hodiny po babičce

Při stavbě domu si prý ohlídala, aby ve svém království hrnců, pánví a nožů měla všechno na dosah.

„Obývák a kuchyně je pro mě jeden prostor, jedno místo, kde se odehrává vše, co mám ráda. Proto tam musí být dobře vybavená kuchyň, prostor na krájení a vaření, velký jídelní stůl, mnoho židlí a krb, kde ráda peču brambory,“ popisuje.

A bez čeho se doma neobejde?

* Truhlíky a bylinky: "Na terase, která je hned u kuchyně, rostou všechny bylinky, které potřebuji k vaření. Rodiče použili přírodní materiál, jako je dřevo a kámen, a propojili tak vnitřní prostor s tím venkovním, vše působí harmonicky."

Charismatický tanečník Yemi A. D. žije společně se svým manželem a fenkou Summer v pražské Troji.
Jak bydlí tanečník Yemi: mix přírodních elementů a moderních technologií

* Trofej: "V obývacím pokoji máme vystavenou dřevěnou trofej MasterChef."

* Unikátní sbírka nádobí: "Sbírám talíře, unikátní kousky, které netrůní doma ve vitríně, ale ráda je používám na focení svých jídel. Vystavuji je tak na svém Instagramu Made_by_Kristina."

* Parní trouba: "Mým nejoblíbenějším kusem nábytku je rozhodně konvektomat, tedy parní trouba. Tu miluji!"

Olga Trčková žije s manželem v moderním bytě v Marině Holešovice, v těsném sousedství Vltavy.
Jak žije galeristka Olga Trčková: byt jako jedno velké umělecké dílo

* Exkluzivní kuchařky: "Sbírám taky kuchařské knihy těch nejlepších restaurací, na ty si nedám sáhnout. Nesmí být v knihovně, mám je přímo u postele a často si v nich listuji před spaním. Mám radost ze své kuchařky, kterou jsem vydala v loňském roce. Splnila jsem sen sobě i babičce."

* Postel: "Místem, kde ráda lenoším, je moje široká postel. Po rušném dni si někdy užívám nicnedělání a jen si lebedím v posteli."