Povězte nám, čím jsou domácí infrasauny výjimečné?

Troufám si tvrdit, že jsou výjimečné právě tím, že jsou domácí. Mnoho lidí stále neví, že kousek wellness si tímto způsobem může užívat právě v klidu domova. Navíc infrasauny pozitivně působí i na duševní a psychické zdraví. Infrasaunování posiluje imunitu, pomáhá při hubnutí i léčbě kožních onemocnění, detoxikuje tělo a uvolňuje stres.

A jak vlastně infrasauna funguje?

Infrasauna je moderní zařízení, které využívá průniku infračerveného záření do tkání lidského těla. Saunování v infrasauně je v porovnání s klasickou saunou šetrnější, probíhá již při teplotě do 60 °C, přičemž potivost je daleko vyšší než u sauny tradiční.

A není výhodnější, když si člověk občas zajde do nějakého wellness centra, nebo si pořídí finskou saunu?

Provoz finské sauny je oproti infrasauně náročnější, a to zejména kvůli tomu, že je třeba ji minimálně půl hodiny předehřívat. Zároveň je prostorově výraznější a ne každá domácnost je vhodná na stavební úpravy interiéru, které instalace finské sauny vyžaduje. Infrasauna je připravena k použití téměř okamžitě, má spotřebu srovnatelnou se spotřebou napařovací žehličky, pořizovací cenou se vměstná i do 20 tisíc korun a svými rozměry připomíná šatní skříň, takže ji umístíte kdekoliv. Určitě je i příjemnější relaxovat v pohodlí domova, než namísto odpočinku někam složitě cestovat.

Zmiňujete velikost šatní skříně. Znamená to, že infrasauna není náročná na montáž a umístění?

Jak říkáte, infrasaunu zvládnou dvě osoby sestavit za méně než hodinu času. Pro zapojení stačí obyčejná elektrická zásuvka o příkonu 230 V. Není náročná na prostor, najde se pro ni místo i v malém bytě, a to jak v ložnici, tak třeba ve sklepě. Důležité je jen to, aby místnost byla temperovaná. Dále pak nezáleží ani na tom, zda infrasaunu postavíme na lino, koberec či dlaždice.

Poradíte nám také, kde takovou infrasaunu sehnat, případně, jestli je možné si je někde přímo prohlédnout?

Infrasauny si můžete osobně prohlédnout a vyzkoušet v prodejně Marimex v Praze na Libuši. Tam vám bude k dispozici i odborně proškolený personál. Dále najdete celou nabídku infrasaun na webových stránkách www.marimex.cz, případně u partnerů společnosti.