Naladit všechny vánoční dekorace do bílých barev je jedním z horkých trendů posledních let. Bílé ozdoby na stromečku doplněné bílými řetězy, vločkami, andělíčky nebo třeba perníčky s bílou cukrovou polevou, to všechno dohromady vytváří pohádkový dojem a evokuje chlad sněhu. Zdaleka ale nemusíme do bílé barvy obléknout jen stromek.

Abyste si v obýváku připadali jak v zasněžené krajině, zkuste zapojit také bílé textilie: záclony, přehozy, dečku na konferenční stolek, polštářky na gauč, kusový koberec nebo kožešinu. Z dekorací se pak dají sehnat bílé svíčky a svícny, na stůl může přijít bílá váza s lesními větvičkami.

Jak vytvořit ledový efekt? 

Nejvíce vás potěší dekorace, které si vyrobíte sami: stačí zakoupit bílý dekorační sprej a nabílit jím šišky přinesené z lesa nebo třeba i holé větve z prořezávky. Šišky nejprve důkladně očistěte a nechte vyschnout. Pokud se vám už nevejdou na stromek, vystavte je v misce společně se svíčkou nebo chvojím.

Bílá se dobře kombinuje se stříbrnou barvou, vánočně působí také kombinace se zlatou. Ledového efektu dosáhnete, když bílou doplníte světle modrou. Moderní aranžmá se však nevyhýbají ani kombinaci černobílé. Černá váza nebo aromalampa bude na bílém pozadí vypadat velmi elegantně, a navíc Vánocům dodá trochu tajemný nádech.