Pro renovaci nábytku je vhodné použít ekologické disperzní nátěrové hmoty, kterých se nemusíte bát ani v dětském pokojíčku. Nátěr provádějte na větraném místě, kam proudí čerstvý vzduch, a nezapomeňte si nasadit ochranné rukavice. Natíraný nábytek podložte starými novinami, odmontujte z něj všechny kovové součásti a důkladně ho omyjte vodou s jarem. Povrch je nutné dokonale odmastit, aby k němu nová barva dobře přilnula a zářila v žádoucím odstínu.

Všechny plochy nábytku přebruste jemným smirkovým papírem. Poškozená místa a případné dírky se dají vyplnit tmelem, který je třeba po zaschnutí opět obrousit. Obroušený povrch znovu umyjte jarovou vodou, abyste odstranili všechen prach, a nechte uschnout.

dílna, ilustrační foto
Domácí dílna jak má být

Pro dokonalou přilnavost barvy se povrch nábytku nejprve natře podkladovým nátěrem, tzv. primerem. V případě, že přebarvujete tmavý nábytek na bílý, je primer dokonce nezbytností, protože zaručí i lepší krytí. Nicméně i při použití tmavších barev odvede dobrou práci, nátěr díky němu bude vypadat profesionálně.

Samotnou barvu pak naneste podle potřeby ve dvou nebo třech vrstvách. Barvu můžete po uschnutí zafixovat bezbarvým lakem, který ji ochrání proti otěru a dodá nábytku určitý lesk. Kovové držáky a případné dekorace můžete namontovat zpátky, nebo je podle vlastní fantazie vyměňte za jiné. Hotovo.

Zdroj: Pinterest

Výborným nápadem je také oživení desky starého stolu působivou mozaikou. Všechny komponenty včetně barevných střípků, lepidla a spárovací malty pořídíte v potřebách pro výtvarníky, ale použít můžete i střepy z rozbitých talířů či dlaždic - ty můžete k desce stolu nalepit i lepidlem na obkladačky. Je dobré postupovat podle předkresleného vzoru, popřípadě si obrázek nejprve sestavit "nasucho" a potom teprve jednotlivé střípky podlepovat. K odstranění přebytečné spárovací hmoty se používá vlhká houbička. Celé dílo můžete nakonec ošetřit polyuretanovým lakem.

modulový nábytek
Modulový nábytek ocení hlavně lidé s fantazií