Korálová barva je výraznější než růžová a zároveň méně agresivnější než červená. Je proto vhodnou volbou pro ty, kdo chtějí interiér oživit teplejším, jasnějším odstínem, a přitom se vyhnout ostrým a kýčovitým tónům. Podle odborníků ze společnosti Pantone korálová barva povzbuzuje duševní aktivitu, podporuje optimismus a probouzí v nás hravost.

Použití jasných barev v interiéru má ovšem svá pravidla: neměly by se navzájem kombinovat, aby celkový dojem nepůsobil přeplácaně. Korálovou barvu proto doplňujeme tlumenými odstíny; velmi příjemná je kombinace s dekorem dřeva nebo se světlými neutrálními tóny.

Velkou změnu zaznamenáte i s menšími korálovými doplňky - polštáři, svíčkami, lampami. Máte-li ložnici laděnou do bílé barvy, korálové závěsy a přehoz přes postel dodají místnosti zcela nový šmrnc. Barvou korálu můžeme vymalovat stěnu za televizí nebo jídelní kout. Je třeba si však uvědomit, že stěna v korálové barvě se opticky přiblíží, a místnost tak bude vypadat o něco menší.

Korálové barvě se nemusíme vyhýbat ani v případě nábytku. Korálová pohovka nebo sedací souprava bude působit luxusně, toaletní skříňka nebo kuchyňská linka interiér rozveselí.